خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/10/03 17:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوروزی توضیح داد:

چرا طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۶ سال رد شد؟

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تشریح کرد که چرا طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۶ سال در این کمیسیون رد شد.
چرا طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۶ سال رد شد؟ سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تشریح کرد که چرا طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۶ سال در این کمیسیون رد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805107658559814.jpg چرا,طرح,ممنوعیت,ازدواج,دختران,زیر,۱۳,سال,و,پسران,زیر,۱۶,سال,رد,شد؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حسن نوروزی ، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح دلایل این کمیسیون برای رد طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۶ سال اظهار کرد که کمیسیون به زودی طرح جامع‌تری را با کسب نظر از کارشناسان مربوطه تهیه و تدوین می‌کند.

بیشتر بخوانید:

گفت: طرح اصلاح ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی به دلیل جامع و کامل نبودن در کمیسیون حقوقی رد شد، ولی اعضای کمیسیون با اخذ از نظر کارشناس طرح جامع‌تری را ارائه خواهند داد.

وی توضیح داد: حداقل سن ازدواج در دختران ۱۶ سال قید شده است که حتی در کشوری مانند فرانسه سن ۱۵ سال در نظر گرفته شده است. همچنین براساس نظر فقها و مراجع بلوغ عقلی و جسمی ملاک تشخیص برای ازدواج است، لذا تعیین سن ۱۶ سال دارای اشکال است.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از طرف دیگر مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین حداقل سن ازدواج برای دختران ۱۳ سال و برای پسران ۱۶ سال است که اگر قرار بر اصلاح این قانون باشد، باید نظر مجمع تشخیص مصلحت هم گرفته شود.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet