هدر اصلی
1386/08/14 11:46:00
سرویس سیاسی

حاجی بابایی: طرح عربستان با منافع ملی ما مطابقت ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم برای غنی سازی اورانیوم در خارج از خاورمیانه برای تامین نیازهای ایران، با منافع ملی ما مطابقت ندارد.

"حمیدرضا حاجی بابایی" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پیشنهاد کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به ابران درباره ایجاد کنسرسیومی برای تامین اورانیوم غنی شده مورد نیاز ایران در یک کشور بی طرف در خارج از منطقه خاورمیانه اظهار داشت: طرح عربستان، طرح جدیدی نیست و قبلا پیشنهادی شبیه به این توسط روس ها مطرح شده بود که غنی سازی اورانیوم در خاک روسیه را عنوان کرده بودند.

وی افزود: ما با این موضوع که کنسرسیومی در یک کشور بی طرف برای غنی سازی اورانیوم تشکیل شود مخالفتی نداریم اما به شرط اینکه تشکیل این کنسرسیوم مانع از غنی سازی اورانیوم در خاک کشورمان نباشد.

عضو هیات رییسه مجلس خاطرنشان کرد: پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم در خارج از خاورمیانه برای غنی سازی اورانیوم هرگز با منافع ملی ما مطابقت ندارد چون اولا غنی سازی اورانیوم مورد نیاز ماست و این یک دانش بومی است که باید در داخل کشور اجرا شود؛ ثانیا ما به کشورهای دیگر اطمینان نداریم و احتمال اینکه آمریکا در هر موضوعی ورود پیدا کند و مانع کار ما شود را می دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet