هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با اصلاح ماده 117 قانون برنامه چهارم

ترکیب اعضای شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی مشخص شد

سرویس صحن
**نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده 117 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مورد اعضای ثابت و ناظر در شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی را اصلاح کردند.
یکشنبه 5 مهر 1388 ساعت 11:14

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی روز یکشنبه به بررسی لایحه اصلاح ماده 117 تنفیذی قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موضوع ماده 36 قانون برنامه چهارم توسعه مصوب 1383 پرداختند و آن را به تصویب رساندند.

با تصویب نمایندگان مجلس ماده 117 قانون برنامه چهارم توسعه اصلاح شد.

براساس این ماده اصلاحی، به منظور تنظیم خط مشی‌های صادرات کشور و تعیین کمک‌ها و تسهیلات قابل ارائه به بخش صادرات و رفع مشکلات و موانع آن و اجرای سیاست‌های مصوب برنامه سوم، شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی به ریاست رئیس جمهوری یا معاون اول وی تشکیل می‌شود.

همچنین اعضای این شورای عالی شامل وزیران بازرگانی، تعاون، امور خارجه، نفت، امور اقتصادی و دارایی، راه و ترابری، جهاد کشاورزی و صنایع و معادن رئیس کل بانک مرکزی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات و روسای مرکز توسعه صادرات، گمرک جمهوری اسلامی ایران، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و اتاق تعاون خواهند بود.

براساس این مصوبه، دبیرخانه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی در وزارت بازرگانی مستقر بود و پیشنهادهای این شورا پس از تصویب هایت وزیران و در حدود قوانین مرتبط در ارتباط با ایجاد تسهیلات صادراتی برای تمامی وزارتخانه‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و همچنین اشخاص خصوصی اعم از حقوقی و حقیقی لازم الاجرا خواهد بود.

براساس این گزارش، چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات و صنایع و معادن و کشاورزی به عنوان ناظر در جلسات شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی شرکت خواهند کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000