هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از حادثه معدن باب نیزو کرمان

سرویس صحن
**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از حادثه انفجار معدن باب نیزو کرمان موافقت کردند.
یکشنبه 5 مهر 1388 ساعت 11:23

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه‌علنی روز یکشنبه به بررسی گزارش کمیسیون صنایع ومعادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص عده‌ای از نمایندگان در مورد حادثه انفجار معدن باب نیزو کرمان پرداختند و این تقاضا را با 137 رای موافق و 25 رای مخالف به تصویب رساندند.

"علی‌اصغر یوسف نژاد" سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با بیان این که رعایت نکردن استاندارد و ایمنی در معادن حوادث بسیار زیادی را برای کارگران به وجود آمده است اظهار داشت: این حوادث در معادن بخش خصوصی به دلیل هزینه سنگین تجهیزات، زیادتر است.

وی در تشریح تقاضای عده‌ای از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از حادثه انفجار معدن باب نیزو کرمان گفت: دراین معدن در سال‌های 72 و 84 حادثه‌ای رخ داد که موجب کشته شدن تعدادی از معدن کاران شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن ادامه  داد: در ابتدای سال جاری نیز به خاطر رعایت نکردن شرایط ایمنی در این معدن دوازده نفر از کارکنان این شرکت در اثر گاز گرفتگی کشته شدند.

یوسف نژاد خاطرنشان ساخت: علت تقاضای نمایندگان مجلس برای تحقیق و تفحص از حادثه انفجار معدن باب نیزو کرمان را پیشگیری از وقوع چنین حادثه مشابه در دیگر معادن کشور بیان کرد.

وی عدم مدیریت مناسب ایمن و سهل‌انگاری و کم کاری در معادن، نبود شرایط مناسب را از علل درخواست تحقیق و تفحص بیان کرد.

یوسف‌نژاد در ادامه تاکید کرد: وزارت کار و امور اجتماعی ناظر امور اجرایی رعایت ایمنی در معادن است که باید گزارش عدم رعایت ایمنی در معادن به ویژه معدن کرمان را تهیه می‌کرد.

نماینده ساری تصریح کرد: تصویب تقاضای تحقیق و تفحص در کمیسیون صنایع و معادن صورت پذیرفته است و این کمیسیون با اعزام کمیته‌ای به معدن باب نیزوکرمان به این نتیجه رسیده است که تحقیق و تفحص می‌تواند از وقوع بسیاری حوادث مشابه جلوگیری کند.

این گزارش می‌افزاید: "علیرضا محجوب" رییس فراکسیون کارگری مجلس نیز از دیگر تقاضا کنندگان این تحقیق و تفحص بود.

وی در دفاع از این تقاضا خاطر نشان کرد: معدن باب نیزو یکی از معادن حادثه خیز کشور طی ده سال گذشته بوده است.

محجوب گفت: تحقیق و تفحص از حادثه انفجار معدن باب نیزو توسط مجلس، درس عبرتی برای افراد بی‌توجه و عاملان اشاعه ناامنی در معادن خواهد بود.

وی افزود: در تمامی مقررات و آیین‌نامه‌های ایمنی بیشترین وقت و توجه به معادن است.

نماینده تهران از نمایندگان مجلس خواست تا به این تحقیق و تفحص رای مثبت دهند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000