هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابراهیمی تشریح کرد:

افراطی‌گری و مشارکت سیاسی در افغانستان/هدف کابوی‌های آمریکایی از توافق با طالبان چیست؟

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه طالبان درصدد مشارکت در عرصه سیاسی افغانستان است، گفت: این مهم در حالیست که کاخ سفید درصدد امتیازگیری از طالبان و دولت مرکزی این کشور است.
چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 10:51
افراطی‌گری و مشارکت سیاسی در افغانستان/هدف کابوی‌های آمریکایی از توافق با طالبان چیست؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه طالبان درصدد مشارکت در عرصه سیاسی افغانستان است، گفت: این مهم در حالیست که کاخ سفید درصدد امتیازگیری از طالبان و دولت مرکزی این کشور است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109144343531.jpg افراطی‌گری,و,مشارکت,سیاسی,در,افغانستان/هدف,کابوی‌های,آمریکایی,از,توافق,با,طالبان,چیست؟ Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دلایل برگزاری مذاکرات بین کشورمان و طالبان برای بازگرداندن صلح به افغانستان، گفت: تداوم بحران ناامنی و بی ثباتی در افغانستان امنیت ملی این کشور را به خطر می اندازد چراکه صهیونیست ها و آمریکایی ها درصدد ایجاد زمینه فعالیت داعش در افغانستان هستند.

شاهد رشد افراطی‌گری در افغانستان هستیم

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته شاهد رشد افراطی‌گری در افغانستان هستیم، اظهار کرد: این مهم در حالیست که در سفر هیاتی از گروه طالبان به ایران، در خصوص مسایل و شرایط بعد از اشغال، بازگشت صلح و امنیت به افغانستان و منطقه رایزنی انجام شد که در راستای جلوگیری از افراطی‌گری و همچنین بازگشت ثبات به این کشور است.

بازگشت امنیت به کابل برای ایران دارای اهمیت است

وی با تاکید بر اینکه ورود ایران به مذاکرات سیاسی صلح افغانستان با هماهنگی دولت مرکزی این کشور است و هیچ دخالتی در امور داخلی کابل محسوب نمی شود، ادامه داد: نباید فراموش کرد که ایران با افغانستان حدود یک هزار کیلومتر مرز مشترک دارد و بازگشت امنیت به این کشور برای مرزنشینان ایرانی دارای اهمیت است.

خروج نیروهای نظامی ایالات متحده یکی از پیش شرط های طالبان است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه یکی از پیش شرط های طالبان برای حضور در مذاکرات صلح خروج نیروهای نظامی ایالات متحده بود که با واکنش عملی آمریکا مواجه نشده است، تصریح کرد: در واقع کاخ سفید درصدد کاهش نیروهای نظامی خود در افغانستان و امتیازگیری سیاسی از طالبان و دولت مرکزی این کشور است زیرا خروج صددرصدی هیچگاه به نفع ایالات متحده نخواهد بود.

ابراهیمی اعتقاد دارد عقاید گروه طالبان همانند دو دهه گذشته نیست و تعدیل یافته است از این رو مشاهده می شود که به تهران آمدند و برای میانجی گری ایران به مذاکره پرداختند.

طالبان درصدد مشارکت در عرصه سیاسی افغانستان است

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین باید تاکید کرد که طالبان با به رسمیت شناختن قانون اساسی افغانستان درصدد حضور و مشارکت در عرصه سیاسی این کشور است لذا راهی جزء گام برداشتن به سمت مذاکرات سیاسی ندارد.

حضور تهران در مذاکرات صلح افغانستان بدور از سیاسی کاری است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به شاید برخی عنوان کنند مذاکرات صلحی که ایران در آن تلاش می کند با مذاکرات آمریکا، پاکستان،روسیه و عربستان همپوشانی داشته باشد،  خاطرنشان کرد: باید یادآور شد این دور از مذاکرات با هماهنگی دولت مرکزی کابل است و ایران تلاش می کند بدون هیچ سیاسی کاری به مشکلات کنونی افغانستان پایان دهد.

به گزارشخبرگزاری خانه ملت، نمایندگان گروه طالبان، آمریکا و برخی کشورهای دیگر منطقه ماه جاری میلادی در امارات درباره پایان جنگ ۱۷ ساله افغانستان مذاکره کردند. اما طالبان انجام مذاکرات رسمی با دولت افغانستان تحت حمایت غرب را نپذیرفته است.

همچنین ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی (طالبان) ضمن تایید سفر هیاتی از این گروه به ایران گفت که این سفر در ارتباط با مسایل و شرایط بعد از اشغال، بازگشت صلح و امنیت به افغانستان و منطقه انجام شده است./

  • بیشتر بخوانید؛

مذاکره ایران با طالبان بنا به درخواست دولت افغانستان بوده/طالبان بخشی از ساختار سیاسی و امنیتی افغانستان است

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000