هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

انتقاد نماینده ارومیه از واردات بی‌رویه شکر

سرویس صحن
**نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در قالب یک تذکر آیین‌نامه‌ای از واردات بی‌رویه شکر به کشور انتقاد کرد.
یکشنبه 5 مهر 1388 ساعت 12:07

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نادر قاضی‌پور" در جلسه‌علنی روز یکشنبه با استناد به ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس، خاطر نشان کرد: در حالی‌ که وزیر پیشین بازرگانی طی دو سال گذشته 32 کارخانه قند ایران را به واسطه واردات شکر به تعطیلی کشاند، وزیر بازرگانی جدید هم باز قصد واردات شکر را دارد.

وی با بیان این که امسال چهار کارخانه قند در کشور تعطیل شده است، اظهار داشت: 28 کارخانه قند نیز با 30 درصد ظرفیت در حال کار هستند.

نماینده ارومیه تصریح کرد: کارگران این کارخانه‌ها از کجا باید نان خانواده خود را تامین کنند؟ واردات شکر دست چه کسی است که مملکت را به این روز درآورده است؟

قاضی‌پور خطاب رییسه جلسه گفت: از حضرتعالی می‌خواهیم به دولت و وزیر بازرگانی تذکر دهید آیا باید آقازاده‌ها شکر وارد کنند و مردم بیچاره شوند؟

"سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد" که ریاست جلسه‌علنی روز یکشنبه را بر عهده  داشت در پاسخ به تذکر نماینده ارومیه خاطر نشان کرد: تذکر شما تذکر واردی است و طی سال‌های اخیر واردات بدون توجیه شکر آسیب جدی را بر پیکر کشاورزی و صنایع وابسته به آن زد.

نایب رییس مجلس از کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی خواست همان طور که خود پیگیر بودند موضوع واردات شکر را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: کمیسیون اقتصادی هم که مرتبط با وزارت بازرگانی است در این جهت مشارکت خواهند داشت و انشاء ا.. این بررسی‌ها به اتخاذ تصمیم صحیحی بیانجامد که آسیبی را  برای کشت و صنعت کشور نداشته باشد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000