شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلالی:

بودجه ریزی بر مبنای عملکرد می تواند رافع بخشی از مشکلات بودجه ای کشور باشد

سرویس مرکز پژوهش ها
رییس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه بودجه ریزی بر مبنای عملکرد می تواند بخش عمده ای از مشکلات بودجه ای کشور را مرتفع کند، گفت: کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی در طی هر سال بودجه ای، اقدامی در جهت تحقق بودجه ای مقاوم در برابر تحریم ها و تهدیدهاست.
شنبه 15 دی 1397 ساعت 17:41
بودجه ریزی بر مبنای عملکرد می تواند رافع بخشی از مشکلات بودجه ای کشور باشد رییس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه بودجه ریزی بر مبنای عملکرد می تواند بخش عمده ای از مشکلات بودجه ای کشور را مرتفع کند، گفت: کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی در طی هر سال بودجه ای، اقدامی در جهت تحقق بودجه ای مقاوم در برابر تحریم ها و تهدیدهاست. http://cdn.icana.ir/d/019/201711109211987205.jpg بودجه,ریزی,بر,مبنای,عملکرد,می,تواند,رافع,بخشی,از,مشکلات,بودجه,ای,کشور,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست بررسی لایحه بودجه سال 1398 کل کشور امروز (15 دی ماه) با حضور کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و  ایروان مسعودی اصل قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس در محل این مرکز برگزار شد.

کاظم جلالی در این نشست با اشاره به روند بودجه‌ نویسی در کشور این امر را ناصواب دانست و گفت:‌ بارها و از تریبون‌های مختلف اعلام کرده‌ایم که روند فعلی بودجه ریزی در کشور اشتباه است و باید مورد آسیب‌شناسی و رفع نواقص و تصحیح روند کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات بودجه‌ای کشور را مرتفع کند.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: ‌اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی که بارها از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته ‌است راهکار اصلی مقابله با تحریم‌هاست که باید در بودجه‌ریزی نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی در طی هر سال بودجه‌ای، اقدامی در جهت تحقق بودجه‌ای مقاوم در برابر تحریم‌ها و تهدیدهاست.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس هزینه‌های جاری و دستمزدها را بیشترین سهم از بودجه 98 به مانند سال‌های قبل دانست و خاطرنشان کرد: چابک‌سازی دستگاه‌ها و سازمان‌ها یکی از اقداماتی است که باعث خواهد شد تا بودجه بیشتری برای بخش‌های عمرانی اختصاص پیدا کند.

شایان ذکر است در این نشست که معاونان و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس نیز حضور داشتند نقاط قوت و ضعف کلیات لایحه بودجه سال 98 کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و نظرات و دیدگاه‌های مختلف در این حوزه ارائه شد./
پایان پیام
 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000