هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابوترابی:

مقامات انگلستان به جای اظهانظر نابجا قوانین ما را مطالعه کنند

سرویس سیاسی
رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی گفت:هرکسی با هر سمتی در امور داخلی ایران دخالت کند و یا جاسوسی و فتنه انگیزی کند؛طبیعتا قوه قضاییه وی را محکوم می‌کند.
چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 10:51
مقامات انگلستان به جای اظهانظر نابجا قوانین ما را مطالعه کنند رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی گفت:هرکسی با هر سمتی در امور داخلی ایران دخالت کند و یا جاسوسی و فتنه انگیزی کند؛طبیعتا قوه قضاییه وی را محکوم می‌کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201901100759420052.jpg مقامات,انگلستان,به,جای,اظهانظر,نابجا,قوانین,ما,را,مطالعه,کنند Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به موضوع اتهام نازنین زاغری و اظهارات وزیرخارجه انگلستان در این موضوع، گفت: طبق قانون آیین دادرسی کیفری که قوانین ما در داخل کشور است ؛هر ایرانی که تابعیت ایرانی داشته باشد و در هر نقطه دنیا جرمی مرتکب شده باشد؛قابل مجازات در داخل کشور است.

وی افزود:از آنجا که خانم زاغری تابعیت ایران را دارد؛طبیعتا قابل مجازات و پیگیری در داخل ایران است .حالا این را فرض بر این بگیریم که در دیگر کشور دنیا این اتفاق افتاده باشد اگر شخصی الان که تابعیت ایرانی نداشته باشد؛ولی داخل کشور ما یا هر نقطه از دنیا علیه کشور ما جرمی را مرتکب شود،بازهم قابل مجازات در داخل کشور است.

مقامات انگلستان اگر قوانین ما را بلد نیستند؛مطالعه کنند

عضوفراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از هر جهت که به محکومیت خانم زاغری نگاه کنیم،صلاحیت آن در محاکم جمهوری اسلامی ایران است ،تاکید کرد:طبق قانون، قوه قضاییه وی را محکوم کرده  است؛لذا سخنگوی وزارت خارجه انگلستان و یا هر شخص دیگری حق دخالت در امور داخلی ما را ندارد.

بیشتر بخوانید:

وزیرخارجه انگلیس در موضوع نازنین زاغری عملا فرافکنی می کند

ردپای استعمار پیر در پرونده های جاسوسی

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به موضوع واکنش سخنگوی وزارت خارجه در این موضوع  اظهار داشت:متاسفانه انگلیس همیشه از گروه‌های تروریستی حمایت کرده‌ است، حمایت‌های دولت انگلیس از گروه‌های تروریستی و کشورهای متجاوز  فجایع انسانی و بحران‌هایی را برای ملت های خاورمیانه بوجود آورده است.

نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقامات انگلستان اگر قوانین ما را بلد نیستند؛آن را مطالعه کرده اظهارنظر بیجا نکنند،تاکید کرد:همیشه استعمار پیر یا روباه پیر درامور داخلی ما دخالت که داشته است، وقتی به فتنه ۸۸ نگاه کنید، می بینید که حدود ۲۰۰ نفر  از کارمندهای سفارتخانه انگلستان مستقیم و غیرمستقیم اعم از کارمندهای محلی و غیره دخالت در امور داخلی ما را داشتند.

دخالت مسئولان انگلستان را در امور داخلی کشورمان را محکوم می‌کنیم

عضوکمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با تاکید براینکه دخالت مسئولان انگلستان را در امور داخلی کشورمان را محکوم می‌کنیم، اظهار کرد:انگلستان در تفرقه انداختن بسیار موفق بوده است.

ابوترابی با اشاره به فرقه شیرازی ها در لندن،تصریح کرد:متاسفانه بریتانیا به یک شیعه انگلیسی تحت عنوان شیرازی در لندن  فضای رسانه  ای و شبکه ماهواره ای داده اند و حتی خود بی بی سی در امور داخلی ما دخالت کرده ،تفرقه می اندازد و فتنه ایجاد می کند.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه  انگلستان باید بداند که دوران این رفتارها به سر آمده است و ما با آنها برخورد می‌کنیم،مطرح کرد:البته بازهم تأکید می‌کنیم هرکسی با هر سمتی در امور داخلی ایران دخالت کند و یا جاسوسی یا فتنه انگیزی کند؛طبیعتاً وظیفه قوه قضاییه محکومیت وی است و آن را محکوم می‌کند.

به گزارش خانه ملت؛سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به برخی اظهارات مداخله‌جویانه و ناپسند وزیرخارجه انگلیس و بیان ادعاها و به‌کارگیری واژگان نابجا و غلط نسبت به ایران،گفت:از به‌کارگیری چنین عبارات و اصطلاحاتی توسط ایشان علیه ایران ابراز تاسف می‌کنم.متاسفانه وزیر خارجه انگلیس طی روزهای اخیر در چند نوبت در خصوص موضوعی که اصولا ارتباطی به کشور متبوع وی ندارد، اظهاراتی عجولانه و نادرست مطرح کرده است که گویای عدم اشراف کافی ایشان به موضوع بوده و بنوعی مداخله در امور داخلی یک کشور مستقل است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط