هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی:

ابزار لازم برای نظارت در اختیار شورای نگهبان نیست

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: شورای نگهبان اکنون از مراجع نظارتی و امنیتی استعلام‌هایی را پیرامون کاندیداها می‌گیرد و نظر می‌دهد بنابراین شرایط، شورای نگهبان ابزار کافی برای نظارت بر نامزدهای انتخابات را ندارد.
جمعه 21 دی 1397 ساعت 10:11
ابزار لازم برای نظارت در اختیار شورای نگهبان نیست عضو هیات رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: شورای نگهبان اکنون از مراجع نظارتی و امنیتی استعلام‌هایی را پیرامون کاندیداها می‌گیرد و نظر می‌دهد بنابراین شرایط، شورای نگهبان ابزار کافی برای نظارت بر نامزدهای انتخابات را ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/67959.jpg ابزار,لازم,برای,نظارت,در,اختیار,شورای,نگهبان,نیست Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اظهارات اخیر کدخدایی مبنی بر اینکه ابزارهای نظارتی شورای نگهبان در قانون حداقلی است، اظهار داشت: منظور آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان این بود که ابزار لازم برای نظارت در اختیار شورای نگهبان قرار گیرد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شورای نگهبان اکنون از مراجع نظارتی و امنیتی استعلام‌هایی را پیرامون کاندیداها می‌گیرد و نظر می‌دهد بنابراین شرایط، شورای نگهبان ابزار کافی برای نظارت بر نامزدهای انتخابات را ندارد.

وی افزود: شورای نگهبان در شرایط فعلی فقط بنابر استعلام‌ها و تا لحظه کاندیداتوری می‌تواند بر افراد نظارت داشته باشد و پس از آن نظارتی ندارد.

شورای نگهبان برای نظارت کامل بر کاندیداها ابزار لازم را در اختیار ندارد

نقوی حسینی ادامه داد: نظر شورای نگهبان در مورد تخلف افرادی که این نهاد آن‌ها را تایید کرده این است که نظارت‌های لازم انجام شد و تا لحظه کاندیداتوری، فرد مشکلی نداشت و به همین سبب تایید شد و در انتخابات خود را به معرض رای مردم گذارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان معتقد است اگر فردی که توسط شورای نگهبان تایید شده از مردم رای گرفت و مرتکب تخلفاتی شد، این نهاد چه کاری باید انجام دهد؟ با این شرایط شورای نگهبان نمی‌تواند نظارت کاملی کند.

مصادیق التزام عملی به اسلام باید در قانون مشخص باشد

وی با بیان اینکه باید در خصوص التزام عملی به اسلام نیز قانون مصادیق را روشن کند، افزود: باید مصداق‌ها نیز در این زمینه مشخص شود، باید مشخص باشد که التزام عملی به اسلام چه مصداق‌هایی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح طلب و اصولگرا فرقی ندارد، افراد از هر جناحی نباید دچار تخلف شوند؛ به بیان دیگر اصل باید شاسی افراد درست باشد و اتاق آن ها چه اصلاح طلب و چه اصولگرا تفاوتی ندارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000