هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی:

لزوم تعبیه مقدمات بازگشت سوریه به اتحادیه عرب/ کاهش نفوذ ایران دلیل احتمالی اعراب برای بازگشت سوریه به اتحادیه است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مقدمات بازگشت سوریه به اتحادیه عرب باید تعبیه شود، گفت: کشورهای عربی و آمریکا با این اقدام به دنبال کاهش نفوذ ایران در سوریه هستند.
چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 10:50
لزوم تعبیه مقدمات بازگشت سوریه به اتحادیه عرب/ کاهش نفوذ ایران دلیل احتمالی اعراب برای بازگشت سوریه به اتحادیه است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مقدمات بازگشت سوریه به اتحادیه عرب باید تعبیه شود، گفت: کشورهای عربی و آمریکا با این اقدام به دنبال کاهش نفوذ ایران در سوریه هستند. http://cdn.icana.ir/d/019/56208.jpg لزوم,تعبیه,مقدمات,بازگشت,سوریه,به,اتحادیه,عرب/,کاهش,نفوذ,ایران,دلیل,احتمالی,اعراب,برای,بازگشت,سوریه,به,اتحادیه,است Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص بازگشت سوریه به اتحادیه عرب، گفت: بازگشست سوریه به اتحادیه عرب مقدماتی دارد که باید فراهم شود؛ کشورهای عربی در گام نخست باید نسبت به بازگشایی سفارت‌خانه‌ها خود در دمشق اقدام کنند.

پذیرش اعراب برای آغاز مراودات با سوریه مقدم بر بازگشت به اتحادیه عرب است

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشورهای عضو اتحادیه عرب باید مراوده با سوریه بپذیرند، در صورت پذیرش بازگشت سوریه به اتحادیه عرب امکانپذیر خواهد شد.

آمریکا به احتمال دنبال جایگزین خود در سوریه است

وی افزود: در مورد بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تحلیل و تفسیرهای مختلف مطرح است؛ بر اساس برخی از تحلیل‌ها آمریکایی‌ها با خروج از سوریه به دنبال جایگزین کردن دوستانشان در نقش و جایگاه آمریکا در سوریه هستند.

نقوی حسینی ادامه داد: آمریکایی‌ها طبق این تحلیل می‌خواهند دوستانشان را در سوریه بگمارند تا مانع نفوذ جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند، این کشورها به این باور رسیدند که دولت بشار اسد در سوریه مستقر و قانونی است لذا می‌خواهند از ایران پیشی بگیرند و رفت و آمد خود را در سوریه افزایش دهند.

کنار زدن ایران برای نفوذ در سوریه

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برخی از تحلیل‌ها هم به این موضوع اشاره دارد که آمریکایی‌ها از حضور در سوریه خیری نسیبشان نشد، بنابراین نیروهای خود را از سوریه خارج کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: طبق این تحلیل برای آمریکایی‌ها تفاوتی ندارد که چه کشورهایی جایگزین آمریکا در سوریه شدند، از این رو کشورهای عربی به دنبال بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شدند تا نفوذ خود را در سوریه نهادینه کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر