هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بختیار:

آب‌های زیرزمینی با اجرای صحیح طرح‌های آبخیزداری جان دوباره می‌گیرند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اجرای طرح‌های آبخیز داری و آبخوان‌داری ضمن مدیریت سیلاب‌ها، منابع زیر زمینی، قنات‌ها و چشمه‌ها را نیز تقویت می‌کند.
جمعه 21 دی 1397 ساعت 11:37
آب‌های زیرزمینی با اجرای صحیح طرح‌های آبخیزداری جان دوباره می‌گیرند عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اجرای طرح‌های آبخیز داری و آبخوان‌داری ضمن مدیریت سیلاب‌ها، منابع زیر زمینی، قنات‌ها و چشمه‌ها را نیز تقویت می‌کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201803105518434156.jpg آب‌های,زیرزمینی,با,اجرای,صحیح,طرح‌های,آبخیزداری,جان,دوباره,می‌گیرند Icana

علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با ضرورت توجه به طرح‌های آبخیز داری در کشور گفت: ما در تبصره چهارم قانون بودجه سال 97 با اذن مقام معظم رهبری 200میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به بخش آبخیزداری اختصاص دادیم تا سیلاب و ریسک سیل در کشور مدیریت شود.

اهمیت توسعه طرح های آبخیزداری در بهبود وضعیت منابع آبی

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توسعه طرح های آبخیزداری تصریح کرد: اجرای طرح‌های آبخیز داری و آبخوان‌داری ضمن مدیریت سیلاب‌ها، منابع زیر زمینی، قنات‌ها و چشمه‌ها را نیز تقویت می‌کند، که البته سازمان منابع طبیعی در سال 97 طرح‌های بسیار خوبی در این راستا انجام داده است و امیدواریم در سال آتی نیز در جهت تکمیل و اجرای پروژه های جدید کنترل آب‌های سطحی و سیلاب‌ها حرکت کنیم.

وی اظهار کرد: بی تردید در حوزه مدیریت سیلاب‌ها و اجرای طرح‌های آبخیز داری ضعف های بسیاری داریم و باید با مطالعه و پژوهش پروژه هایی را عملیاتی کنیم که به محیط زیست کشور آسیبی وارد نکنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: در سال‌ها اخیر به دلیل کمبود نزولات آسمانی و کاهش بارش برف، منابع زیر‌زمینی به شدت کاهش پیدا کرده است. امیدواریم با توجه به منابعی که دولت برای تکمیل پروژه های مربوطه در زمینه آبخیزداری و آبخوان داری اختصاص داده است حرکت کنیم و ضمن کنترل و مدیرت سیلاب‌ها، آبهای سطحی  را به سفره‌های زیر زمینی تزریق کنیم .

۲۸ درصد مساحت کشور دچار سیلاب‌های طولانی و شدید است

گفتنی است مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها نیز با بیان اینکه ۲۸ درصد مساحت کشور دچار سیلاب‌های طولانی و شدید است، گفت: یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون مترمکعب سیلاب در بارش‌های اخیر توسط فعالیت‌های آبخیز و آبخوان‌داری جمع‌آوری و ذخیره‌سازی شده است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000