هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رنجبرزاده:

مدعیان نظم و قدرت در جهان برای دیگر کشورها دردسرساز شده اند/ ترامپ در بی نظمی جهان رکوردشکنی کرده است

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:کشورهایی مانند چین و  آمریکا که خود را قدرت اقتصادی و یا نظامی دنیا می‌دانند برای اینکه به معادلات جهانی نظم ببخشند؛پیگیر آن هستند که موقعیت خودشان را تثبیت کنند.
چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 13:48
مدعیان نظم و قدرت در جهان برای دیگر کشورها دردسرساز شده اند/ ترامپ در بی نظمی جهان رکوردشکنی کرده است عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:کشورهایی مانند چین و  آمریکا که خود را قدرت اقتصادی و یا نظامی دنیا می‌دانند برای اینکه به معادلات جهانی نظم ببخشند؛پیگیر آن هستند که موقعیت خودشان را تثبیت کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201610106761394886.jpg مدعیان,نظم,و,قدرت,در,جهان,برای,دیگر,کشورها,دردسرساز,شده,اند/,ترامپ,در,بی,نظمی,جهان,رکوردشکنی,کرده,است Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به موضوع آشتی اقتصادی چین وآمریکا گفت: یک واقعیت وجود دارد که قدرت های جهانی که یک روزی مدعیان نظم نوین جهانی بودند،الان بر طبل بی نظمی جهانی می کوبند و در این مسیر هم با همدیگر مسابقه می‌دهند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی،افزود:کشورهایی مانند چین و  آمریکا و خیلی از کشورهای دیگر که خود را قدرت اقتصادی و یا نظامی دنیا می‌دانند برای اینکه معادلات جهانی را تنظیم کنند و به گمان خودشان نظم ببخشند؛پیگیر آن هستند که موقعیت خودشان را تثبیت کرده و یا ارتقا دهند و به جهان اطراف خودشان فکر نمی کنند.

 

بیشتربخوانید:

 

مدعیان نظم و قدرت در جهان عامل دردسر دیگر کشورها شده اند

رنجبرزاده با بیان اینکه مدعیان نظم و قدرت در جهان عامل دردسر دیگر کشورها شده اند،مطرح کرد:قدرت های جهان برای بسیاری از کشورهای مختلف دنیا دردسرساز شده‌اند،به اعتقاد من در این وضعیت پیوند کشورهای مستقل،پیوند کشورهای کوچکتر و انسجام کشورهایی که به عبارتی از سرچشمه‌های آنها مشروب می شوند،اینها باید هرچه زودتر چاره اندیشی کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان و درمان مجلس با اشاره به اینکه ترامپ در بی نظمی موقت جهان رکوردشکنی کرده است،اظهار کرد:به اعتقاد من جریان حرکتی ترامپ یک جریان خطرناکی است که الان زمزمه استیضاح وی دربین نمایندگان آمریکا وجود دارد و رئیس جمهور آمریکا نظم نوین جهانی را بهم ریخته است.

آشتی اقتصادی چین و آمریکا یک آتش بس موقت است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به این موضوع که هرگونه اخلال و یا حرکتی در جهت قدرت طلبی قدرت‌ها اخلال در نظم اقتصادی دیگر کشورها تلقی می شود،تاکید کرد:این اتفاق قطعی و حتمی است و آثار سو  آن به دیگر کشورها سرازیر می شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس معتقد است؛کشورها هم باید نسبت به موضوع قدرت طلبی آنها حساس و متعهد باشند و هماهنگ  و با مراقب حرکت کنند،همراهی و همسویی با آنها هم خیلی مطلق نباشد.ما خوشبختانه مفتخر به این هستیم که جمهوری اسلامی ایران خودش را در یک موقعیتی سوق و حرکت داده است که تا به امروز سرسپردگی به هیچ کشوری را نپذیرفته است .

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آشتی اقتصادی چین و آمریکا به جایی می‌رسد و این فرصت ۹۰ روزه به کجا می انجامد،تصریح کرد: وقتی بنای ذهن ها و نیت ها بر یک سری مسائل قرار گرفته که این تقابل صورت گرفته است؛الان یک آتش‌بس موقت بین این دو قدرت صورت گرفته است،اگر هم اتفاق بیفتد این آتش‌بس موقت است واز هراز چندگاهی آتش‌سوزی از جای دیگری است بروز می‌کند و دوباره شروع خواهد شد.

به گزارش خانه ملت؛پس از توافقنامه ای که در پایان نشست گروه 20 در آرژانتین بدست آمد؛کاخ سفید اعلام کرد افزایش تعرفه های گمرکی در خصوص محصولات وارداتی چین به آمریکا را به مدت 90 روز به تعویق خواهد انداخت.به موازات آن, چین متعهد شد وارداتش از آمریکا را از افزایش دهد.

سایه افزایش تعرفه های گمرکی بین چین و آمریکا از فصل بهار تاکنون,بر رشدجهانی اقتصاد سایه انداخته است./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط