هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ملکی انتقاد کرد:

واردات قطعات موردنیاز کشتی‌سازی علیرغم تولید داخلی

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه رونق صنعت باعث افزایش تولید و اشتغال می‌شود، گفت: در حال حاضر علیرغم تولید کالای داخلی باکیفیت مانند لوله و قطعات موردنیاز کشتی‌سازی این محصولات از خارج وارد می‌شود.
جمعه 21 دی 1397 ساعت 10:07
واردات قطعات موردنیاز کشتی‌سازی علیرغم تولید داخلی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه رونق صنعت باعث افزایش تولید و اشتغال می‌شود، گفت: در حال حاضر علیرغم تولید کالای داخلی باکیفیت مانند لوله و قطعات موردنیاز کشتی‌سازی این محصولات از خارج وارد می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201802103820984551.jpg واردات,قطعات,موردنیاز,کشتی‌سازی,علیرغم,تولید,داخلی Icana

ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب مواد طرح "حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی" در صحن علنی مجلس و تاثیر آن در رونق صنایع کشور، گفت: در حال حاضر علیرغم تولید کالای داخلی باکیفیت مانند لوله، قطعات موردنیاز کشتی‌سازی این محصولات از خارج وارد می‌شود. هرچه واردات کالاهایی که در داخل موجود است سختگیرانه‌تر باشد وضعیت و کیفیت کالای داخلی بهتر خواهد شد؛ با اجرای این طرح می‌توان از واردات کالاهایی که در داخل نیز تولید می‌شوند جلوگیری کرد.

در حال حاضر علیرغم تولید کالای داخلی باکیفیت مانند لوله، قطعات موردنیاز کشتی‌سازی این محصولات از خارج وارد می‌شود. هرچه واردات کالاهایی که در داخل موجود است سختگیرانه‌تر باشد وضعیت و کفیت کالای داخلی بهتر خواهد شد

رونق صنعت آثار چشمگیر بر تولید و اشتغال دارد

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اهمیت بخش صنعت بر رونق تولید و اشتغال کشور بر کسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: تکیه بر توان داخلی باعث رونق اقتصاد و صنعت می‌شود. توسعه صنعتی لازمه رشد اقتصادی است، بنابراین آثار چشمگیر بخش صنعت بر تولید، مصرف، سرمایه‌گذاری، اشتغال، صادرات و به‌طور کلی نقش کلیدی صنعت در فرآیند توسعه ملی، ضروری است.

شرکت‌ها، موسسات خصوصی و دولتی ملزم به استفاده از تولیدات داخلی شدند

وی افزود: از آنجایی در طرح "حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی" منظور از مفاهیم به درستی بیان شده شفافیت کافی برای اجرای درست آن وجود دارد. در بند 2 این طرح شرکت‌ها، موسسات خصوصی، دولتی و آنهایی که به طریقی کمک‌های خاص از دولت دریافت می‌کنند ملزم به استفاده از تولید داخلی شدند این در حالی است که براساس قانون حمایت از تولید داخلی تنها شرکت‌های دولتی موظف به استفاده از تولیدات داخلی بودند.

صنایع دریایی کشتی سازی

طراحی سامانه‌ای متمرکز برای درج نوع تولیدات داخلی

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: در طرح "حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور برای جلوگیری از واردات کالای خارجی" برای جلوگیری از واردات کالای خارجی علیرغم وجود همتای داخلی مقرر شد سامانه ای متمرکز طراحی شود تا تمامی اطلاعات مربوط به نوع تولیدات داخلی شرکت‌های دولتی و... در آن درج شود. در این صورت فردی که به دنبال خرید خدمت و کالا است باید به این سامانه مراجعه کرده و در صوتی که بتوانند نیاز خود را از کالای داخلی تامین کند نمی‌تواند وارداتی انجام دهد. راه‌اندازی این سامانه این امکان را برای تولیدکنندگان فراهم می‌کند که از وجود قطعات، تجهیزات و مواد موجود در کشور به درستی آگاه شوند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به موجب طرح مذکور هیات نظارت به منظور بررسی و دقت بیشتر بر نوع کالاهای وارداتی تشکیل خواهد شد، اظهار کرد: نظارت دستگاه های قضایی می تواند تا حدود زیادی از واردات بی رویه جلوگیری کند. قوه قضاییه براساس میزان تخلف انجام شده با متخلفان برخورد می‌کند در صورت اجرای مفاد طرح "حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور برای جلوگیری از واردات کالای خارجی" تولید داخلی رونق چشم گیری پیدا می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000