هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوهکن:

مجلس از دریافت نظرات کارشناسی احزاب درباره لایحه بودجه استقبال می‌کند

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است احزاب مدعی فعالیت باید در تمامی برهه‌های حساس نظرات کارشناسی خود را ارائه کنند که یکی از این موقعیت‌ها، زمان بررسی لایحه بودجه است.
شنبه 22 دی 1397 ساعت 10:01
مجلس از دریافت نظرات کارشناسی احزاب درباره لایحه بودجه استقبال می‌کند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است احزاب مدعی فعالیت باید در تمامی برهه‌های حساس نظرات کارشناسی خود را ارائه کنند که یکی از این موقعیت‌ها، زمان بررسی لایحه بودجه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201806104457995803.jpg مجلس,از,دریافت,نظرات,کارشناسی,احزاب,درباره,لایحه,بودجه,استقبال,می‌کند Icana

محسن کوهکن ریزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوع فعالیت های حزبی در کشورمان گفت: کارکردهای حزبی در کشور ما به صورت زمانی و گزینشی است.

احزاب بر اساس نیاز به کسب رأی مردم در زمان انتخابات، باید در تمامی زمان‌ها مطالبات مردم را رصد کرده و بر اساس آن برنامه ریزی کنند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: حزب از صدر تا ذیل در تمام نقاط مختلف تحت پوشش خود کانون و حوزه می زند و هر از گاهی کنگره برگزار می کند تا در نهایت نظام انتخابی را چه در تقنین و چه در اجرا به دست گرفته و در مسائل مهم ورود پیدا کند.

وی افزود: از آنجایی که احزاب نیاز دارند در زمان برگزاری انتخابات ها از مردم کسب رأی کنند، به صورت منظم مطالبات مردم را رصد کرده و بر اساس آن برنامه ریزی می کنند.

کوهکن در ادامه با بیان اینکه تا کنون حدود هزار و 400 حزب از وزارت کشور مجوز گرفته اند اما صرفا یک مجموعه حزبی فعالیت می کند، عنوان کرد: حزب موتلفه به عنوان فعال ترین حزب حال حاضر در حال فعالیت است اما آن نیز به علت عدم توانایی مالی فعالیت گسترده ای ندارد اما دفاتر استانی داشته و کارهای کانونی می کند.

 

احزاب

 

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با تأکید بر اینکه در کشور فعالیت حزبی نداشته و صرفا فعالیت باندی داریم، یادآور شد: برخی مسئولان حزبی می گویند به خاطر منابع مالی و نبود اعتبار امکان فعالیت نداریم از این تصمیم بر این شد تا از منابع دولتی در اختیار احزاب قرار گیرد تا فعالیت کنند هرچند ما مخالف بودیم.

اعضای احزاب موظف به پرداخت حق عضویت ماهیانه هستند تا حزب متبوعشان امکان ادامه فعالیت داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به مخالفت خود در خانه احزاب به اختصاص اعتبار به احزاب، گفت: هر حزبی همه اعتبار خود را از مردم و طرفداران خود دارد لذا اگر عده ای پذیرفتند تا به عضویت حزبی درآیند باید هزینه های آن را نیز تأمین کنند.

کوهکن در ادامه با بیان اینکه هر حزبی کنگره و کانون دارد و حتی اگر در سطح کشور تنها 500 هزار نفر عضو داشته باشد با دریافت ماهیانه ده هزار تومن حق عضویت می تواند فعال باشد، اظهار داشت: از آنجایی که کسی از قبال فعالیت حزبی به منصب نرسیده و صرفا از قبال فعالیت های باندی به جایی می رسد، حوصله ای برای حمایت از احزاب در خود نمی بیند.

وی ادامه داد: اگر احزاب در حال حاضر فعال بودند و نظر خود را درباره اتفاقات روز ارائه می کردند چنانچه حتی اگر کرسی در زمان بررسی بودجه در مجلس نداشتند از تحقیق و پژوهش های خود گزارش می دادند و بنده به عنوان عضو کمیسیون تلفیق از گزارش های حزبی درباره بودجه استفاده می کردم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اگر احزاب طرفدار مردم و مدعی اصلاح امور هستند باید برنامه و پیشنهاد اصلاحی دهند، خاطرنشان کرد: متأسفانه احزاب صرفا زمان انتخابات گزینه می دهند و انتظار دارند در زمان معرفی وزرا و مدیران از آنها استفاده شود در حالی که اگر می خواهند دیده شوند باید کارشناسانه وارد عرصه شده و در تمامی برهه های حساس به نظام و قوای سه گانه کمک کنند./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر