هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
برزگر:

عدم راه‌اندازی SPV توسط اروپایی ها نقض آشکار برجام است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه عدم راه‌اندازی SPV نقض آشکار برجام است، گفت: اروپایی‌ها متعهد به جبران ضرر و زیان‌های خروج آمریکا از توافق شدند.
جمعه 21 دی 1397 ساعت 10:07
عدم راه‌اندازی SPV توسط اروپایی ها نقض آشکار برجام است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه عدم راه‌اندازی SPV نقض آشکار برجام است، گفت: اروپایی‌ها متعهد به جبران ضرر و زیان‌های خروج آمریکا از توافق شدند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107115209487.jpg عدم,راه‌اندازی,SPV,توسط,اروپایی,ها,نقض,آشکار,برجام,است Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  با تاکید بر اینکه SPV ارتباطی با برجام ندارد، گفت: اروپایی‌ها باید حرف و عمل خود را در ارتباط با ایران یکسان کنند، اروپایی‌ها در ارتباط با برجام اعلام کردند که به تعهدات خود پایبند هستند از سوی دیگر با توجه به اعمال تحریم های یک جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی نسبت به برقراری کانال مالی نیز متعهد شدند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تاکنون آمریکاییها با سنگ اندازی مانع برقراری کانال مالی اروپا با ایران شدند، البته شاهد تعلل اروپایی‌ها به دلیل مناسبات اقتصادیشان با آمریکا نیز هستیم.

اروپایی‌ها در عمل به تعهدات خود پایبند نبودند

وی افزود: عدم راه اندازی کانال مالی به معنای نقض آشکار برجام است، اروپایی‌ها از توافق هسته‌ای خارج نشدند و بارها اعلام کردند که با وجود نبود آمریکا، همکاری خود با ایران را ادامه می‌دهند اما در عمل نوعی دیگر رفتار می‌کنند.

برزگر ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران منتظر برقراری کانال مالی با اروپا نیست و در این مدت هم دست روی دست نگذاشته است، از این رو به دنبال ارتقاء و تقویت روابط خود با همسایگان و برخی از کشورهای منطقه هستیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هرچند در برجام صحبتی از برقراری کانال مالی نشده است اما با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، اروپایی‌ها متعد به جبران ضرر و زیان خروج آمریکا شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضوع بارها در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفته است اما در صورت عدم راه اندازی کانل مالی، مسئولان دستگاه دیپلماسی برای ارایه توضیحات باید به مجلس بیایند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000