هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر مطرح کرد:

تلاش محیط زیست برای دو برابر شدن تعداد محیط بانان گامی موثر برای بهبود وضعیت حیات وحش

سرویس اجتماعی
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس تلاش سازمان محیط زیست برای دو برابر شدن تعداد محیط بانان و استخدام سالانه 350 محیط بان را گامی موثر در جهت بهبود محیط زیست و حفاظت بهتر از حیات وحش دانست.
جمعه 21 دی 1397 ساعت 12:43
تلاش محیط زیست برای دو برابر شدن تعداد محیط بانان گامی موثر برای بهبود وضعیت حیات وحش عضو فراکسیون محیط زیست مجلس تلاش سازمان محیط زیست برای دو برابر شدن تعداد محیط بانان و استخدام سالانه 350 محیط بان را گامی موثر در جهت بهبود محیط زیست و حفاظت بهتر از حیات وحش دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg تلاش,محیط,زیست,برای,دو,برابر,شدن,تعداد,محیط,بانان,گامی,موثر,برای,بهبود,وضعیت,حیات,وحش Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تلاش محیط زیست برای دو برابر شدن تعداد محیط بانان و استخدام سالانه 350 محیط بان را گامی موثر در جهت بهبود محیط زیست و حفاظت از حیات وحش کشور دانست و گفت: انتظار می رود تامین امکانات و افزایش حقوق محیط بانان نیز در دستور کار قرار گیرد.

هدف از تدوین لایحه حمایت از محیط بانان کاهش هزینه های حفاظت از طبیعت

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، هدف از تدوین لایحه حمایت از محیط بانان را کاهش هزینه های حفاظت از طبیعت دانست و افزود: ابهاماتی برای حمایت از این قشر وجود دارد که بی شک با تصویب لایحه حمایت از محیط بانان که در نوبت بررسی صحن علنی قرار دارد مشکلات قانونی محیط بانان در حوزه بکارگیری سلاح رفع خواهد شد.

وی ادامه داد:  در لایحه مذکور علاوه بر تثبیت وضعیت استخدامی، بیمه مسئولیت و سلامت بدنی محیط‌بانان و خانواده آنان، امنیت قضایی لازم برای ایفای مسئولیت‌های محول پیش بینی شده و از سویی از ظرفیت قانون مدیریت خدمات کشوری برای همسان سازی حقوق و مزایای این قشر با نیروهای مسلح و ماموران امنیتی استفاده شده است.

ذوالقدر یادآور شد: در لایحه دولت مکلف شده است اعتبارات مربوط به پرداخت دیه و خسارت به اشخاص و همچنین مربوط به جبران خسارات واردشده به محیط‌بانان و ماموران اجرائی و کلیه هزینه‌های بیمه‌ای موضوع قانون را در ردیف مستقل با عنوان این لایحه در بودجه سنواتی منظور کند و این لایحه یگان حفاظت سازمان را دارای ردیف بودجه‌ای مستقلی می‌کند.

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با تصویب این لایحه مشروط بر رفع ایرادات و ابهامات حقوقی، بخش زیادی از مشکلات محیط‌بانان و جنگل‌بانان کشور حل می شود، گفت: انتظار می رود هر چه سریع تر این لایحه در صحن علنی تصویب تا با اجرای آن بخشی از مشکلات حافظان طبیعت مرتفع شود و بتوان بخش اندکی از زحمات پاسداران طبیعت را جبران کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر