هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عباسی انتقاد کرد:

درآمد و هزینه شرکت های دولتی در لایحه بودجه 98 نظارت پذیر نیست

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه درباره درآمد و هزینه شرکت‌های دولتی تنها دو عدد ذکر شده و جزئیات ردیف‌های بودجه‌ای آنها ذکر نشده است،گفت:در ردیف بودجه شرکت‌های دولتی جزئیات وجود ندارد بنابراین نمی‌توان نظارت چندانی بر آنها داشت.
جمعه 21 دی 1397 ساعت 15:00
درآمد و هزینه شرکت های دولتی در لایحه بودجه 98 نظارت پذیر نیست عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه درباره درآمد و هزینه شرکت‌های دولتی تنها دو عدد ذکر شده و جزئیات ردیف‌های بودجه‌ای آنها ذکر نشده است،گفت:در ردیف بودجه شرکت‌های دولتی جزئیات وجود ندارد بنابراین نمی‌توان نظارت چندانی بر آنها داشت. http://cdn.icana.ir/d/019/201801105634892941.jpg درآمد,و,هزینه,شرکت,های,دولتی,در,لایحه,بودجه,98,نظارت,پذیر,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسدالله عباسی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه شرکت‌های دولتی دو سوم بودجه کشور را به خود اختصاص می‌دهند، گفت: لازم است بودجه شرکت‌های دولتی شفاف شود و مجلس و کمیسیون تلفیق ردیف بودجه شرکت‌های دولتی را به صورت دقیق‌تری بررسی کنند.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه درباره درآمد و هزینه شرکت‌های دولتی تنها دو عدد ذکر شده و جزئیات ردیف‌های بودجه‌ای آنها ذکر نشده است، افزود: برای مثال می‌گویند پیش‌بینی می‌کنیم شرکت الف در سال 97، 100 میلیارد تومان درآمد دارد و 100 میلیارد تومان هم هزینه می‌کند؛ این 100 میلیارد تومان از کجا می‌آید و کجا هزینه می‌شود؟ این نکات در مورد درآمد و هزینه شرکت‌های دولتی مشخص نیست.

اسدالله عباسی

 

عباسی تصریح کرد:در ردیف بودجه شرکت‌های دولتی جزئیات وجود ندارد بنابراین نمی‌توان نظارت چندانی بر آنها داشت.

به گزارش تسنیم عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: زمانی که  بودجه را بر اساس سیاست‌هایمان تدوین کردیم باید بر اجرای آن نظارت کنیم تا این سیاست‌ها اجرا شود. اما زمانی که در بودجه شرکت‌های دولتی فقط دو عدد درآمد و هزینه می‌آید، دیگر سیاست نظارت معنا پیدا نمی‌کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000