هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جاسمی:

لزوم اجرایی کردن تعهدات مذاکرات استکهلم در یمن

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اجرایی کردن تعهدات مذاکرات استکهلم در یمن امری ضروری است.
شنبه 22 دی 1397 ساعت 13:13
لزوم اجرایی کردن تعهدات مذاکرات استکهلم در یمن عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اجرایی کردن تعهدات مذاکرات استکهلم در یمن امری ضروری است. http://cdn.icana.ir/d/019/109894.jpg لزوم,اجرایی,کردن,تعهدات,مذاکرات,استکهلم,در,یمن Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت استقرار وضعیت آتش بس در یمن، گفت: وقتی مذاکرات و گفتگوهای سیاسی برای حل بحران یمن صورت می گیرد همه طرف ها باید به آن پایبند باشند و سازمان ملل نیز به عنوان ناظر باید بدون بی طرفی توافقات صورت گرفته را اجرایی کند.

لزوم اجرایی کردن تعهدات مذاکرات استکهلم در یمن

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پس از برقراری مذاکرات استکهلم مقرر شد آتش بس در یمن اجرایی شود اما پس از گذشت دو روز از این توافق ائتلاف متجاوز عربی و نیروهای دولت مستعفی این کشور بیش از ۳۵۰ مورد آتش بس حدیده را نقض کرده‌اند که امری قابل تامل است.

امکان به بن بست رسیدن روند سیاسی یمن با نقض تعهدات از سوی متجاوزان

وی با اشاره به اینکه مذاکرات یاد شده دارای بعد زمانی است و برای اجرای تعهدات طرفین باید پاسخگو باشند وگرنه روند سیاسی و گفتگوها مجددا به بن بست می رسد، ادامه داد: این مهم در حالیست که همچنان محاصره، بمباران هوایی، ممنوعیت پرواز و تعلل در آزادی اسرا یمنی از سوی ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی سعودی ها ادامه دارد که خلاف تعهدات پیش بینی شده است.

قاسم جاسمی

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه شاید دبیرکل سازمان ملل در ظاهر خواستار استقرار ۷۵ ناظر در شهر و بندر الحدیده به مدت شش ماه شده است اما همچنان سیاست یک بام و دو هوا از سوی این ناظران اجرایی می شود، تصریح کرد: در واقع این ناظران باید به متجاوزان و نیروهای دولت مستعفی این کشور فشار بیاورند که نسبت به انجام عملیات های ناقض آتش بس خودداری کنند.

نقض آتش بس در الحدیده برای امتیازگیری بیشتر است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر می رسد طرف های متجاوز یمنی دریافته اند که دیگر نمی توانند از طریق جنگ و درگیری نظامی به اهدافشان برسند و برقراری گفتگوهای سیاسی نیز برایشان به نوعی شکست محسوب می شود از این رو اقدام به نقش تعهداتشان می کنند تا از این طریق بتوانند امتیاز بیشتری دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، انگلیس روز جمعه پیش‌نویس قطعنامه‌ای درخصوص گسترش دامنه ماموریت ناظران بین‌المللی در استان الحدیده یمن را به شورای امنیت برد.

در پیش‌نویس قطعنامه انگلیس از آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواسته شده که به استقرار تمامی ناظران در استان الحدیده سرعت ببخشد./

  • بیشتر بخوانید؛

عربستان سعودی پشت آتش بس یمن پنهان شده است/ جهان حق را به حوثی ها می دهد

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000