هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جعفرزاده ایمن‌آبادی:

اتحادیه عرب در روزهای سخت درکنار مردم سوریه حضور نداشت

سرویس سیاسی
نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت:اتحادیه عرب قبل از هرکاری باید سعی و تلاش کند تا ذهنیت منفی و تلخی که مردم سوریه از کشورهای عربی دارند و خاطرات تلخ را پاک کند.
شنبه 22 دی 1397 ساعت 19:14
اتحادیه عرب در روزهای سخت درکنار مردم سوریه حضور نداشت نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت:اتحادیه عرب قبل از هرکاری باید سعی و تلاش کند تا ذهنیت منفی و تلخی که مردم سوریه از کشورهای عربی دارند و خاطرات تلخ را پاک کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201801102036539557.jpg اتحادیه,عرب,در,روزهای,سخت,درکنار,مردم,سوریه,حضور,نداشت Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش برخی کشورها برای حضور دوباره سوریه با اتحادیه عرب،گفت:اتفاقی که الان افتاده  این است که اتحادیه عرب الان با توجه به اقتدار سوریه و خون‌هایی که مردم سوریه دادند،علیرغم تلاش چندین ساله ای که برای تجزیه و نابودی سوریه کرد،متوجه شد که نمی تواند بر سوریه غلبه کند.

وی افزود:مردم سوریه متقاضی کشوری مستقل و مبتنی بر دموکراسی و بر پایه ی مردم خودشان هستند.

اتحادیه عرب مترصد آن است که با اضافه کردن سوریه به اتحادیه،تملک خود را بر سوریه اعمال کند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الان اتحادیه عرب استراتژی خود را عوض کرده است،تاکید کرد:اتحادیه عرب به نوعی وقتی دیده است که از راه دخالت ها و ایجاد تفرقه،خون و خونریزی نمی تواند سوریه را تجزیه و تقسیم کند،دنبال نفوذ سیاسی است.

عضو فراکسیون جانبازان مجلس با اشاره به اینکه اتحادیه عرب مترصد آن است که با اضافه کردن سوریه به اتحادیه ،تصرف و تملک خود را بر سوریه اعمال کند،مطرح کرد: مردم سوریه مردم مستقلی هستند و فکر می‌کنم که اتحادیه عرب قبل از هرکاری باید سعی و تلاش کند تا ذهنیت منفی و تلخی که مردم سوریه از کشورهای عربی دارند و خاطرات تلخ را پاک کند.

جعفرزاده ایمن آبادی معتقد است؛ روزی که مردم سوریه نیاز داشتند کسانی در کنارشان باشند و آن ها را از شر داعش نجات دهند؛ فقط دولت و مردم جمهوری اسلامی در منطقه آن هم به صورت مستشاری بود که حضور داشت.

اتحادیه عرب تلاش کند تا خاطرات تلخ را از ذهن مردم سوریه پاک کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در جنگ سوریه اتحادیه عرب  از کمک مستشاری به سوریه هم دریغ کرد و حتی به داعش هم کمک کرد،اظهار داشت: پس اتحادیه عرب فارغ از اینکه به دنبال این باشد که چطور می تواند در سوریه تسلط پیدا کند؛به عنوان یک سازمان بین المللی منطقه ایکه در روزهای سخت در کنار مردم سوریه نبود؛تلاش کند که خاطرات تلخ را از ذهن مردم سوریه بزداید و پاک کند. 

عضوکمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مردم سوریه می‌دانند که در روزهای سخت،تلخ و نگران‌کننده و روزهایی که خون می دادند؛مردم ایران در کنار ملت سوریه بودند، اظهار کرد:ایران از هر کشوری که می‌خواهد وحدت داشته باشد حمایت می‌کند؛هیچ مخالفتی نداریم و در امور کشورها هرگز دخالت نمی‌کنیم، برای ما آسایش،آرامش و امنیت منطقه مهم است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی تاکید براینکه برخی کشورهای عربی عضو اتحادیه عرب چه پاسخی دارند که به ملت سوریه بدهند،تصریح کرد: امروز که داعش از نقشه و منطقه حذف شده است اینها به یاد مردم سوریه افتاده اند؟ این سوالی در اذهان مردم سوریه است و فکر می‌کنم که اتحادیه عرب قبل از اینکه سعی کند که روابط سیاسی با سوریه برقرار کند؛ مشکل عاطفی و ضربه روحی سختی که مردم سوریه از اعراب خورده اند را  جبران کند.

به گزارش خانه ملت؛ کشمکش سیاسی در لبنان در پی برگزاری نشست اقتصادی سران عرب در این کشور طی روزهای اخیر شدت یافته و نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان به دلیل عدم دعوت از سوریه، اعتراض به دعوت از لیبی و نیز فراهم کردن مقدمات تشکیل دولت جدید لبنان در سریع‌ترین زمان ممکن به جای مقدمه‌چینی برای برگزاری این نشست خواستار تعویق آن شده است.

عضویت سوریه به عنوان یکی از کشورهای موسس از 6 آذر سال 1390 (2011 میلادی) به دنبال راه انداختن بحران در این کشور از سوی برخی اعضای اتحادیه عرب مانند عربستان ، قطر ، امارات ، اردن و لبنان در کنار برخی کشورهای دیگر چون ترکیه و رژیم صهیونیستی و اروپایی از این سازمان بین المللی منطقه ای به حالت تعلیق در آمده و این تعلیق با گذشت هشت سال همچنان ادامه دارد و اکنون با توجه به شکست بحران سازان در سوریه به یکی از معضلات نشست آتی اتحادیه در لبنان تبدیل شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط