هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بت کلیا:

سوزاندن زباله در محل بیمارستان‌ها فاجعه‌ای زیست محیطی است

سرویس اجتماعی
عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس، بابیان‌اینکه سوزاندن زباله در محل بیمارستان‌ها که به تازگی اتفاق می‌افتد یک فاجعه زیست محیطی است از مسئولان خواست تا با استفاده از فناوری‌های مدرن مانع از گسترش آثار مخرب این گونه اقدامات در پایتخت شوند.
شنبه 22 دی 1397 ساعت 18:36
سوزاندن زباله در محل بیمارستان‌ها فاجعه‌ای زیست محیطی است عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس، بابیان‌اینکه سوزاندن زباله در محل بیمارستان‌ها که به تازگی اتفاق می‌افتد یک فاجعه زیست محیطی است از مسئولان خواست تا با استفاده از فناوری‌های مدرن مانع از گسترش آثار مخرب این گونه اقدامات در پایتخت شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/54308.jpg سوزاندن,زباله,در,محل,بیمارستان‌ها,فاجعه‌ای,زیست,محیطی,است Icana

یوناتن بت کلیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارنظر استاندار تهران مبنی براینکه زباله تا 20 سال دیگر تهران را غیرقابل زیست می‌کند، گفت: استاندار مقام اول هر استانی است، ضمن اینکه آقای محسنی بندپی یکی از چهره‌هایی بوده که اقدامات مثبتی در جهت ارائه خدمات به مردم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید استاندار تهران می‌تواند چهره‌هایی را بکار بگیرد که بتوانند نقش موثری در جهت رفع مشکلات شهر تهران داشته باشند و دلسوزانه در این مسیر گام بردارند.

وی تصریح کرد: مدیران حوزه شهری در پایتخت باید با استفاده از فناوری‌های مدرن و الگوبرداری از موفقیت کشورهایی که توانسته‌اند مشکلات زیست محیطی خود را حل کنند، برای رفع زباله و فاضلاب در این شهر اقدامات مثبتی انجام دهند.

اسراف ریشه ایجاد زباله‌های فراوان در شهر تهران است

بت کلیا یادآور شد: البته آموزش به شهروندان هم باید به عنوان مکمل در کنار اقداماتی که مدیران حوزه شهری انجام می‌دهند، قرار گیرد، چرا که اسراف ریشه ایجاد زباله‌های فراوان در شهر تهران است، ضمن اینکه لازم است فرهنگ تفکیک زباله در بین مردم نهادینه شود.

سلامت شهروندان نباید تحت شعاع بی‌توجهی به وضعیت زباله‌ها در پایتخت قرار گیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از بی‌توجهی به وضعیت پسماندهای بیمارستانی، خاطرنشان کرد: به تازگی مباحثی پیرامون اقدام یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران مطرح بود که زباله‌ها را در همان محل بیمارستان می‌سوزانند که قطعا فاجعه‌ای زیست محیطی است و مشکلات اساسی برای کل شهر ایجاد می‌کند، از سوی دیگر وقتی جایی برای از بین بردن این زباله‌ها در نظر گرفته نشود، خودبخود این مشکلات ایجاد می‌شود، و این در حالی است که باید امحاء این زباله‌ها از طریق استفاده از فناوری نوین به گونه‌ای صورت بگیرد که هیچ آثار مخربی از آن در محیط زیست باقی نماند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این مهم در رابطه با پسماندهای صنعتی هم مصداق دارد که باید برای رفع مشکلات زیست محیطی ناشی از آن با استفاده از تجربیات کشورهای موفق در این زمینه برنامه‌ریزی شود تا سلامت شهروندان تحت شعاع بی‌توجهی به این بخش قرار نگیرد./

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000