شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابوترابی:

تعیین تکلیف اراضی رها شده در شهر بعد از شناسایی خانه های خالی

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: برای شناسایی اراضی رها شده در داخل شهرها نیز مکانیزم های خوبی اندیشیده شده که در طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن این مسائل دیده می شود.
یکشنبه 23 دی 1397 ساعت 08:44
تعیین تکلیف اراضی رها شده در شهر بعد از شناسایی خانه های خالی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: برای شناسایی اراضی رها شده در داخل شهرها نیز مکانیزم های خوبی اندیشیده شده که در طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن این مسائل دیده می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/49254.jpg تعیین,تکلیف,اراضی,رها,شده,در,شهر,بعد,از,شناسایی,خانه,های,خالی Icana

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف اراضی رها شده در شهرها، گفت: به نظر من پیش از رسیدگی به اراضی رها شده در شهرها، باید پرونده خانه های خالی بسته شود.

تغییر کاربری زمین های کشاورزی

بی توجهی وزارت راه و شهرسازی به اجرای قانون شناسایی خانه های خالی

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال 94 قانون شناسایی خانه های خالی به تصویب رسید، اما متأسفانه از سوی وزیر وقت راه و شهرسازی اجرایی نشد، حال امیدواریم که این قانون در دوره کنونی توسط وزارت راه و شهرسازی عملیاتی شود.

حدود 2 میلیون و 600 هزار خانه خالی در کشور وجود دارد/اراضی رها شده در طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن تعیین تکلیف می شود

وی تصریح کرد: بر اساس سرشماری سال 1395، حدود 2 میلیون و 600 هزار خانه خالی در کشور وجود دارد، همچنین سامانه قبوض آب، برق و گاز و شهرداری مناطق، شهرها و روستاها می توانند در شناسایی خانه های خالی کمک کنند.

به نظر من شناسایی خانه های خالی  در اولویت بالاتری نسبت به شناسایی اراضی رها شده قرار دارد و دولت باید در گام نخست مسئله خانه های خالی را حل و فصل کند

ابوترابی ادامه داد: به نظر من شناسایی خانه های خالی  در اولویت بالاتری نسبت به شناسایی اراضی رها شده قرار دارد و دولت باید در گام نخست مسئله خانه های خالی را حل و فصل کند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: البته برای شناسایی اراضی رها شده در داخل شهرها نیز مکانیزم های خوبی اندیشیده شده که در طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن این مسائل دیده می شود.

اراضی بسیاری در کلانشهرها به ویژه پایتخت رها شده ​

وی ادامه داد: امروز اراضی بسیاری در کلانشهرها به ویژه پایتخت رها شده و ارزش افزوده این اراضی هر ماه و هر سال افزایش می یابد، اما هیچ سیستم نظارتی برای اخذ مالیات از این اراضی وجود ندارد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: به نظر من همزمان با اخذ سیاست های مالیاتی، باید زمینه ای فراهم شود تا سرمایه های در گردش به سمت حمایت از تولید سوق داده شود، تا مردم برای حفظ ارزش پولی خود مجبور به سرمایه گذاری در بخش مسکن نباشند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000