شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسن نژاد:

مدیران کم کاری و عدم کارایی خود را پشت بدگویی از نمایندگان پنهان می‌کنند

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم مرند و عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 کل کشور اظهار داشت: مُد شده است مدیران کم کاری و عدم کارایی خود را پشت بدگویی از نمایندگان پنهان می‌کنند.
یکشنبه 23 دی 1397 ساعت 01:00
مدیران کم کاری و عدم کارایی خود را پشت بدگویی از نمایندگان پنهان می‌کنند نماینده مردم مرند و عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 کل کشور اظهار داشت: مُد شده است مدیران کم کاری و عدم کارایی خود را پشت بدگویی از نمایندگان پنهان می‌کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201805103573766429.jpg مدیران,کم,کاری,و,عدم,کارایی,خود,را,پشت,بدگویی,از,نمایندگان,پنهان,می‌کنند Icana

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت  محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 کل کشور اظهار داشت: مُد شده است مدیران کم کاری و عدم کارایی خود را پشت بدگویی از نمایندگان پنهان می‌کنند.

وی با بیان اینکه لایحه بودجه مربوط به دولت است نه مجلس،‌ افزود: لایحه یعنی مدیران کل استان‌ها پیشنهادات خود را به وزارتخانه داده و در وزارتخانه دفاع می‌کنند تا از وزارتخانه به سازمان برنامه و بودجه ارسال شود و در سازمان برنامه و بودجه پیگیری می‌کنند که اگر زرنگ بودند از پتانسیل نمایندگان استفاده می‌کنند تا بودجه پیشنهادیشان در لایحه گنجانده شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 ادامه داد: کل بودجه عمرانی که مدیران استان در بودجه تعیین کرده‌اند ٣٥٠ میلیارد تومان است یعنی تقریبا در آخرین ردیف‌های کل کشور قرار می‌گیرد! حالا من نماینده چگونه این پیشنهادات نزدیک به صفر را در مجلس افزایش بدهم؟ از چه کسی اعتبار بگیرم و به استان خود اضافه کنم؟

وی تصریح کرد: با این لایحه ارسالی،‌ اگر کل مدیران استانی استعفا بدهند و تا آخر عمر معتکف شوند و استغفار کنند باز فکر نکنم حق الناسی که بر گردنشان هست بخشیده شود.

*حل معمای حجم بالای بیکاران و نرخ پایین بیکاری استان اذربایجان شرقی

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: اغلب برای مردم جای سوال است که چرا علی رغم بیکاری بالای جوانان و مردم استان اذربایجان شرقی اما نرخ بیکاری استان پایین است؟ جواب این سوال در نحوه محاسبه نرخ بیکاری است.

حسن نژاد ادامه داد: در این حوزه نرخ مشارکت اقتصادی محاسبه می‌شود یعنی چند درصد افراد بالای ده سال می‌خواهند کار کنند؛ در مرحله دوم نیز محاسبه می‌کنند چند درصد افراد بالای ده سال شاغل هستند. سپس عدد را از یک کم می‌کنند تا نرخ بیکاری به دست آید.

وی در همین زمینه تصریح کرد: به عنوان مثال نرخ اشتغال اذربایجان شرقی ٣٥.٩ درصد و نرخ اشتغال اصفهان ٣٨.٥ بوده اما نرخ بیکاری اصفهان ١٤.١ بوده و نرخ بیکاری استان اذربایجان شرقی از ان کمتر یعنی ١١ درصد است. حال معما کجاست؟ معما در نرخ مشارکت اقتصادی است.

وی در ادامه افزود: برای پایین نشان دادن نرخ بیکاری استان اذربایجان شرقی نرخ مشارکت آذربایجان را ٤٠.٤ درصد نشان داده‌اند یعنی مردم حوصله کار کردن ندارند. در حالی که برای اصفهان این نرخ را ٤٤.٩ محاسبه کرده اند. 

به گزارش فارس این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در خاتمه گفت: حال اگر نرخ مشارکت اقتصادی اذربایجان شرقی را معادل اصفهان فرض کنیم نرخ بیکاری اذربایجان شرقی می شود ٢٠ درصد یعنی دو برابر ان چیزی که مدیران اعلام می‌کنند. امیدوارم این ضربه به استان ناشی از بیسوادی مدیران مربوطه بوده باشد نه عمدی.

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000