شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بائوج لاهوتی مطرح کرد:

پررنگ شدن مسائل ملی و کلان در بهارستان با استانی شدن انتخابات مجلس

سرویس سیاسی
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اعتقاد دارد استانی شدن انتخابات مجلس می تواند برطرف کردن مسائل محلی را به دست پارلمان های محلی مانند شوراهای اسلامی شهر و روستا بدهد.
یکشنبه 23 دی 1397 ساعت 10:07
پررنگ شدن مسائل ملی و کلان در بهارستان با استانی شدن انتخابات مجلس سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اعتقاد دارد استانی شدن انتخابات مجلس می تواند برطرف کردن مسائل محلی را به دست پارلمان های محلی مانند شوراهای اسلامی شهر و روستا بدهد. http://cdn.icana.ir/d/019/42920.jpg پررنگ,شدن,مسائل,ملی,و,کلان,در,بهارستان,با,استانی,شدن,انتخابات,مجلس Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اهمیت طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: امروزه نمایندگان درگیر دغدغه های حوزه انتخابیه هستند در حالی که روش جدید انتخابات می تواند برطرف کردن مسائل محلی را به دست پارلمان های محلی مانند شوراهای اسلامی شهر و روستا بدهد.

استانی شدن انتخابات مجلس موجب خروج نمایندگان از تفکر محلی می شود

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین روش مذکور موجب خواهد شد که برگزیدگان ملت در قوه مقننه از تفکر محلی خارج می شوند و به مسائل ملی و کلان بپردازند.

پررنگ شدن قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون توسط نمایندگان

وی ادامه داد: در این بین نباید فراموش کرد که قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون از وظایف مهم و محوری نمایندگان خانه ملت محسوب می شود که با استانی شدن انتخابات قوه مقننه پررنگ تر خواهد شد و نمایندگان به این امر بیشتر توجه خواهند کرد.

انتخابات

انتخاب افراد برجسته و باتجربه با تغییر روش انتخابات قوه مقننه

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین باید یادآور شد با تغییر روش انتخاب منتخبان ملت برای راهیابی به بهارستان، جایگاه افرادی که وارد مجلس شورای اسلامی می شوند افزایش می یابد؛ در واقع افرادی که دارای تجربه بیشتر بوده و عملکردشان برای جامعه ثابت تر شده باشد انتخاب خواهند شد.

با تغییر روش انتخاب منتخبان ملت برای راهیابی به بهارستان، جایگاه افرادی که وارد مجلس شورای اسلامی می شوند افزایش می یابد

 

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در کل به نظر می رسد طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی قابل تامل است و باید منتظر ماند تا نتیجه بررسی آن توسط نمایندگان مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی روز 19 دیماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با 155 رأی موافق، 64 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 232 نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.‌/

  • بیشتر بخوانید؛

استانی شدن انتخابات قوه مقننه موجب تحقق وظایف قانونی نمایندگان می‌شود

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000