هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ساداتی‌نژاد:

هیچ گزینش خاصی برای فارغ التحصیلان خارج از کشور وجود ندارد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از مسئولان کشور فارغ التحصیلان سایر کشورها هستند، گفت: هیچ منع یا گزینش خاصی برای مسئولیت گرفتن فارغ التحصیلان خارج از کشور وجود ندارد.
یکشنبه 23 دی 1397 ساعت 10:17
هیچ گزینش خاصی برای فارغ التحصیلان خارج از کشور وجود ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از مسئولان کشور فارغ التحصیلان سایر کشورها هستند، گفت: هیچ منع یا گزینش خاصی برای مسئولیت گرفتن فارغ التحصیلان خارج از کشور وجود ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201704107677372195.jpg هیچ,گزینش,خاصی,برای,فارغ,التحصیلان,خارج,از,کشور,وجود,ندارد Icana

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به پنجاه و سومین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا که در این پیام تأکید شده است که "دانشجویان امروز ما -در هر نقطه‌ی جهان- این فرصت را خواهند داشت که به این مجموعه‌های مؤمن و خدوم بپیوندند و کشور را از بیگانگان کاملاً بی‌نیاز کنند"، گفت: طی چند سال اخیر حرکت‌های بسیار مثبتی در جهت بازگشت جوانان تحصیل کرده و نخبگان ایرانی خارج از کشور انجام شده که عمده این اقدامات از سوی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور سیاستگذاری و اقدام شده است.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از نیروهای تحصیل کرده خارج از کشور در پارک‌های علم و فناوری مشغول هستند، یادآور شد: افزون بر این تعداد بسیاری از شرکتهای دانش بنیان نیز با سرپرستی و مدیریت همین افراد تحصیل کرده در خارج از کشور اداره می‌‎شود.

وی افزود: با توجه به اینکه بیکاری فارغ التحصیلان یکی از معضلات اساسی امروز کشور است، توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان برای ما اهمیت بسیاری زیادی دارد که برای ایجاد اشتغال نیاز است به حوزه فناوری‌های نو ورود شود که همین شرکت‌های دانش بنیان نیز در این عرصه گام بر‌می‌دارند.

بسیاری از مسئولان کشور فارغ التحصیلان سایر کشورها هستند

ساداتی نژاد تأکید کرد: در عین حال خیلی از افرادی که در داخل کشور مسئولیت دارند، فارغ التحصیلان خارج از کشور محسوب می‌‎شوند و هیچ منعی در این زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: البته برای منصوب شدن هر فردی مسائل مربوط به تأیید صلاحیت همواره مطرح است و گزینش‌های معمول حتی برای افرادی که خارج از کشور هم تحصیل نکرده‌اند، وجود دارد و احراز صلاحیت مسئله‌‎ای است که در همه جای دنیا وجود دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ سیاستگذاری یا قانون خاصی برای گزینش خاص افرادی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند وجود ندارد و این افراد نیز می‌توانند مانند سایرین پس از احراز صلاحیتشان توسط نهادهای ذی‎‌ربط در کشور سمت و مسئولیت بگیرند کما اینکه بسیاری از مسئولان فعلی نیز در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000