شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلالی با تاکید بر نیاز به تدوین استراتژی صنعتی در صنعت خودرو:

خصوصی‌سازی غیراصولی ایران خودرو و سایپا به مشکلات صنعت خودرو دامن زد

سرویس اقتصادی
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت:خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا به نوعی اصولی نبوده چرا که نه تنها از مشکلات خودروسازان کم نکرد بلکه به مشکلات آنها دامن زد.
دوشنبه 24 دی 1397 ساعت 08:58
خصوصی‌سازی غیراصولی ایران خودرو و سایپا به مشکلات صنعت خودرو دامن زد رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت:خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا به نوعی اصولی نبوده چرا که نه تنها از مشکلات خودروسازان کم نکرد بلکه به مشکلات آنها دامن زد. http://cdn.icana.ir/d/019/201805109194816489.jpg خصوصی‌سازی,غیراصولی,ایران,خودرو,و,سایپا,به,مشکلات,صنعت,خودرو,دامن,زد Icana

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به ضرورت حل مشکلات صنعت خودروسازی، گفت: بحث‌هایی که در مورد خودروسازی مطرح است به دو دسته تقسیم می‌شود؛ نخست آنکه باید دید چگونه مشکلات فعلی خودروسازان حل می‌شود و دوم آنکه مشکلات خودروسازی چیست و چه اقداماتی باید برای حل این مشکلات صورت گیرد؛ که البته دومین مبحث اساسی‌تر و مهم‌تر است.

خصوصی‌سازی ایران خودرو و سایپا اصولی نبوده است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر هر دو شرکت خودروسازی اصلی کشور دچار مشکلات بسیاری هستند، افزود: خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا به نوعی اصولی نبوده چراکه نه تنها از مشکلات خودروسازان کم نکرد بلکه به مشکلات آنها دامن زد.

خودرو

حل مشکلات خودروسازان نیاز به طراحی مجدد دارد

وی تاکید کرد: خودروسازان برای حل مشکلاتی مانند بدهی‌ها، موضوع اتکای شرکت‌های قطعه‌سازی به کارخانه‌های خودروسازی و مسائل مربوط به نیروی انسانی شاغل در این صنعت نیاز به پکیج خاص دارند.

باید برای صنعت خودروسازی استراتژی صنعتی داشته باشیم تا از این طریق مشخص شود چه خودروهایی در داخل تولید شود

ضرورت تدوین استراتژی صنعتی برای صنعت خودروسازی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه ضعف در تولید خودرو از لحاظ ایمنی به کشته و مجروح شدن مردم منجر می شود، ادامه داد: باید برای صنعت خودروسازی استراتژی صنعتی داشته باشیم تا از این طریق مشخص شود چه خودروهایی در داخل تولید شود همچنین  باید بررسی شود پیشرفت این صنعت به چه اقدامات اساسی نیاز دارد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درباره تعهدات و پیش فروش‌هایی که شرکت‌های خودروسازی انجام داده‌اند، خاطرنشان کرد: دولت، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و خودروسازان پیشنهاداتی برای حل مشکلات پیش فروش‌ها دارند که طبیعی است رسیدگی به مسائل مذکور نیاز به زمان مشخص دارد.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر