شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لطفی:

فقر فرهنگی و اقتصادی بسترساز همه آسیب‌های اجتماعی است

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند برنامه‌ریزی همه جانبه است، بی تردید فقر فرهنگی و اقتصادی زمینه‌ساز همه آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.
دوشنبه 24 دی 1397 ساعت 18:53
فقر فرهنگی و اقتصادی بسترساز همه آسیب‌های اجتماعی است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند برنامه‌ریزی همه جانبه است، بی تردید فقر فرهنگی و اقتصادی زمینه‌ساز همه آسیب‌های اجتماعی در جامعه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100836833253.jpg فقر,فرهنگی,و,اقتصادی,بسترساز,همه,آسیب‌های,اجتماعی,است Icana

حسن لطفی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در رابطه با حجم بالای آسیب‌های اجتماعی در حاشیه‌شهرها و منطق کم‌برخوردار گفت: سطح آسیب‌های اجتماعی در روستا‌ها به مراتب پایین تر از شهر است، حتی در برخی از روستا‌ها به هیچ عنوان آسیب اجتماعی وجود ندارد و یا بسیار کم و ناچیز است. اما متاسفانه وجود جاذبه‌های کاذب شهری و عدم توجه به زیر ساخت‌های توسعه در   روستا‌ها، از طرفی بیکاری و فقر فرهنگی و عدم امکانات در مناطق محروم باعث شده است مردم به سمت حاشیه شهر‌های بزرگ مهاجرت کنند.

 نماینده  مردم رزن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که مردم از روستاها به حاشیه شهر‌ها مهاجرت می‌کنند،دیگر با آن نظارت اجتماعی پنهانی که در روستاها وجود دارد مواجه نمی‌شوند در نتیجه در محل زندگی جدیدشان راحت‌تر دچار آسیب اجتماعی می‌شوند.

فقر فرهنگی و اقتصادی بسترساز همه آسیب‌های اجتماعی است

 وی با اشاره به صحبت‌های برخی از کارشناسان مبنی بر تخریب محل سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و کم برخوردار به جهت پاک‌سازی مناطق جرم‌خیز و مستعد خلاف اظهار کرد: برای کاهش  و کنترل آسیب‌های اجتماعی نباید  صورت مسئله را پاک کنیم. کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند برنامه ریزی همه جانبه است و  بی تردید فقر فرهنگی و اقتصادی بسترساز همه آسیب‌های اجتماعی است. 

ارتقاء سطح سواد جامعه فقر فرهنگی  را کاهش می‌دهد

لطفی اراده داد: برای از بین بردن فقر فرهنگی لازم است ابتدا سطح سواد جامعه را افزایش دهیم. سپس ایجاد اشتغال پایدار برای همه اقشار جامعه تا افرادی که در حاشیه شهر‌ها هم زندگی می‌کنند مشغول کار باشند و از آسیب‌های اجتماعی دور شوند. همچنین لازم است امکانات رفاهی که در سایر نقاط شهر وجود دارد برای مناطق حاشیه‌ای نیز ایجاد شود، توسعه عمرانی، ساخت پارک، سینما و امکانات مختلف را در حاشیه شهرها  قرار دهیم . بی تردید زمانی که این زیر ساخت‌ها فراهم شود بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کند. 

بیشتر بخوانید: 

تجربه نشان داده که روش‌ها پلیسی هیچ‌گاه موثر نبوده است، نمی‌توانیم برای تک تک متخلفین  و مجرمین پلیس ایجاد کنیم، بهترین روش این است که ما پلیس درونی افراد را تقویت کنیم و هرکسی پلیس خودش باشد و خودش را کنترل کند

کنترل آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهرها با تقویت پلیس درونی 

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تعداد پاسگاه‌های نیروی انتظامی ‌چقدر می‌تواند آسیب‌های اجتماعی حاشیه نشین‌ها را کاهش دهد؟ گفت: تجربه نشان داده که روش‌ها پلیسی هیچ‌گاه موثر نبوده است، نمی‌توانیم برای تک تک متخلفین  و مجرمین پلیس ایجاد کنیم، بهترین روش این است که ما پلیس درونی افراد را تقویت کنیم و هرکسی پلیس خودش باشد و خودش را کنترل کند، این امر هم توجه به مبانی دین اصیل اسلام و مطابق با فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری است، بی تردید تقویت باور های دینی در جامعه و در کنار آن بهبود وضعیت معیشت  و رشد فرهنگی  موثرتر از تخریب مناطق محروم  و پاسگاه‌سازی است./

پایان پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر