شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاوشی با تاکید بر ضرورت آگاه سازی بیشتر شهرداری ها از حقوق شهروندی:

رسانه ملی به انتشار صحنه دلجویی از کودکان کار اکتفا نکند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه هیچ فردی در هر موقعیت شغلی حق ندارد کرامت انسان ها را نادیده بگیرد بر ضرورت فرهنگ سازی مناسب برای افزایش آگاهی پیمانکاران و کارکنان شهرداری از حقوق شهروندی تاکید کرد.
دوشنبه 24 دی 1397 ساعت 13:16
رسانه ملی به انتشار صحنه دلجویی از کودکان کار اکتفا نکند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه هیچ فردی در هر موقعیت شغلی حق ندارد کرامت انسان ها را نادیده بگیرد بر ضرورت فرهنگ سازی مناسب برای افزایش آگاهی پیمانکاران و کارکنان شهرداری از حقوق شهروندی تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201901105803181771.jpg رسانه,ملی,به,انتشار,صحنه,دلجویی,از,کودکان,کار,اکتفا,نکند Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اجبار کودکان کار به خوردن گل با بیان اینکه کارکنان و پیمانکاران شهرداری باید آگاهی کاملی نسبت به حقوق کودک و شهروندی داشته باشند، گفت: کودکان کار بر اساس قانون از حقوق شهروندی برخوردار هستند و نباید نادیده گرفته شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ فردی در هر موقعیت شغلی حق ندارد کرامت انسان ها را نادیده بگیرد، افزود: متاسفانه به طور مداوم شاهد چنین برخوردهایی از سوی پیمانکاران شهرداری هستیم در این رابطه نیاز است هر فردی به هر نوعی در هر دستگاه یا نهادی شاغل است از حق و حقوق مخاطبان آگاهی داشته باشند.

دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به رئیس سازمان بهزیستی برای بررسی موضوع یک گام به جلو است

وی با یادآوری اینکه دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به رئیس سازمان بهزیستی برای بررسی موضوع یک گام به جلو است، گفت: به طور معمول دستگاه ها در ورود به چنین موضوعاتی با تعلل ورود می کنند اما خوشبختانه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی فرصت مناسبی را برای بخش حاکمیت مهیا کرده که سریع تر در جریان چنین موضوعاتی قرار گیرد و ورود کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اجبار کودکان کار به خوردن گل را بر اساس قانون حمایت از کودکان و نوجوانان و کنوانسیون بین المللی حقوق کودک که سال ها به آن ملحق شده ایم مصداق بارز کودک آزاری و سوء رفتار با کودکان دانست و ادامه داد: چنین اقدامی سلامت روحی و روانی کودکان را در معرض خطر و آسیب قرار داده و همچنین سلامت روان فردی که چنین خطایی را انجام داده مورد ابهام است.

سیاوشی یادآور شد: سوء رفتار با کودکان مجازات دارد و متهمان علاوه بر مجازات اصلی به محرومیت از حقوق اجتماعی بیش از 5 تا 15 سال محکوم می شوند.

اخراج پیمانکار خاطی کارساز نیست/ فیلم منتشر شده به شدت افکار عمومی جامعه را جریحه دار کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اخراج پیمانکار خاطی کارساز نیست، گفت: مسائل حقوقی باید به پیمانکاران شهرداری گوشزد شود تا در جریان قرار گیرند که اگر چنین اقداماتی را انجام دهند مجازات می شوند.

رسانه ملی برای پیشگیری از وقوع مجدد این حوادث فرهنگ سازی کند

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه فرد خاطی باید مطابق قانون مجازات شود زیرا فیلم منتشر شده به شدت احساسات جامعه را جریحه دار کرده، ادامه داد: انتشار چنین فیلمی را باید فرصت دانست و از آن بهترین استفاده را برد در این رابطه می طلبد رسانه ملی تنها به انتشار صحنه دلجویی از کودکان کار اکتفا نکند و برای پیشگیری از وقوع مجدد این حوادث فرهنگ سازی مناسبی را داشته باشد.

ضرورت برگزاری دوره های آموزشی حقوق شهروندی برای ماموران و کارکنان شهرداری

وی برگزاری دوره های آموزشی حقوق شهروندی برای ماموران و کارکنان شهرداری را ضروری خواند و گفت: متاسفانه تاکنون ساماندهی کودکان کار کارساز نبوده به گونه ای که دستگاه ها آنها را جمع آوری و باز شاهد حضورشان در سطح شهر هستیم البته بر اساس تفاهم نامه ای اگر بهزیستی 3 بار کودکان کار را پذیرش و به والدین واگذار کند و مجدد این کودکان رها شوند از خانواده سلب حضانت شده و کودکان به صورت دائم در اختیار بهزیستی قرار می گیرند.

کودکان کار معلول علت بزرگی مانند مهاجرت هستند/ نمی توان معضل کار کودک را به صورت کامل ریشه کن کرد و این امری رویایی است

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کودکان کار معلول علت بزرگی مانند مهاجرت هستند، ادامه داد: برخی از آنها سرپرست ندارند و یا سرپرست آنها گرفتار فقر و اعتیاد هستند بنابراین کودکان برای تامین معیشت مجبور به کار هستند البته مافیا و افراد سودجو نیز کودکان را وادار به کار می کنند؛ اینکه رئیس سازمان بهزیستی استاندار تهران شده ظرفیت خوبی است که باید از آن برای کنترل آسیب های اجتماعی استفاده کرد زیرا اطلاعات زیادی در مورد آسیب های اجتماعی دارد البته نمی توان معضل کار کودک را به صورت کامل ریشه کن کرد و این امری رویایی است البته امیداور هستیم با اجرای قانون و نظارت دستگاه های مسئول بتوان معضل کودکان کار را مدیریت کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000