شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسفیان ملا:

ترزا می در میان چندین مشکل عمده در انگلستان دست  پا می زند

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس می گوید:ترزا می تا الان نتوانسته یک طرح فراگیر را ارائه کند تا بریتانیا را  از اتحادیه اروپا عملا خارج کند.
دوشنبه 24 دی 1397 ساعت 17:33
ترزا می در میان چندین مشکل عمده در انگلستان دست  پا می زند عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس می گوید:ترزا می تا الان نتوانسته یک طرح فراگیر را ارائه کند تا بریتانیا را  از اتحادیه اروپا عملا خارج کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201901108720452222.jpg ترزا,می,در,میان,چندین,مشکل,عمده,در,انگلستان,دست ,پا,می,زند Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ب با اشاره به موضوع برگزیت ،خانم می به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت:و قتی بحث اتحادیه اروپا مطرح می‌شد،تصور بر این بود که انگلیس کشوری نیست که در کنار ۲۶ کشور دیگر در اتحادیه اروپا قرار بگیرد و کشور  بیست و هفتم بشود و با اینها بتواند در یک مجموعه کار کند.

وی افزود: انگلیس همیشه در طول تاریخ خود را یک سروگردن از همه بالاتر می‌دانست،انگلیس حتی فرانسه را استثمار می‌کرد و فرانسه مستعمره انگلیس بود،آلمان و بقیه کشورها هم همینطور.در جنگ جهانی وقتی هیتلر می خواست شروع به تسخیر کشورها کند اول به انگلیس و لندن آمد.به هر حال این یک اتفاق عجیبی بود که انگلیس بیاید مثلاً با مولداوی و یا لهستان یک اتحادیه بشود؛لذا وقتی به یورو و پول واحد اروپایی رسید،انگلیس وارد یورو نشد و با پوند را ادامه داد.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس با بیان اینکه ذهنیت خروج بریتانیا از اتحادیه در میان دولتمردان انگلیسی و دو حزب کارگر و حزب محافظه کار نبود،ادامه داد:این فکر در آحاد ملت و مردم انگلیس بوده است؛لذا انگلیس ناگزیر شد بعد از مدت ها رفراندوم بکند. رفراندوم اینطور نبود که یک حزب تمام قدبگوید آری یا نه یعنی در در داخل احزاب و حتی در شورای رهبری احزاب هم این اختلاف وجود داشت.عده ای می‌گفتند در اتحادیه اروپا بمانیم و عده ای می گفتند باید از آن خارج شویم.

ترزا می در میان چندین مشکل دست  پا می زند

این نماینده مردم در دوره دهم مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود:اشتباهی که انگلیس کرد این بود که قبل از این که حسابشان را از اتحادیه اروپا جدا کنند؛ ترزا می شروع کرد به سفرهای اقتصادی و سیاسی در کشورهای مختلف  و نشان داد که انگلیس یک قطب است و شما ۲۶ کشور در اتحادیه اروپا  یک قطب دیگر؛که باعث هشدار به اتحادیه اروپا شد.

یوسفیان ملا ادامه داد:اتحادیه اروپا گفت اگر قرار است انگلیس از بدنه اتحادیه خارج شود و در مقابل ما به تنهایی بایستد؛ما ۲۶ کشور را یکی حساب کند و کشورش را متمایز نشان دهد؛ لذا مشکلات را آنها دامن زدند؛اگر خانم می این سفرها را انجام نمی داد؛این سفرهایی که به  عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس و جاهای دیگر رفت و معامله هایی انجام و نشان داد که ما قطب هستیم و آمریکا قطب دیگر است،اتحادیه اروپا اینطور حواسشان جمع نمی شد.

وی با اشاره به مشکلات مرزی ایرلند شمالی و جزایر فاکلند و ادعای انگلستان و ارژانتین درباره آن اظهار کرد:از آن طرف هم وجود ایرلند است. ایرلند بخشی از بخش انگلستان است است،ولی از اتحادیه اروپا نمی خواهد خارج شود.در مقابل مرز چه بکنند؟ انگلیس درباره فالکلند هم با آرژانتین درگیر است،یک عده ای می‌گویند که این جزایر متعلق به آرژانتین است و یک عده‌ای می‌گویند ممتعلق به انگلیس است.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه خانم می در میان چندین مشکل دست  پا می زند،تاکید کرد:هر جمعی که می آیند با می صحبت کنند،این جمع به تنهایی یک حرف واحد را نمی زنند، هر حزبی که در انگلیس وجود دارد با خانم می درخصوص اتحادیه اروپا صحبت می‌کنند  هر ۵ نفر ۵ مطلب متفاوت می‌گویند و می نمی‌داند چه کند.

مشکلات بریتانیا کلاف سردرگمی شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ترزا می تا الان نتوانسته یک طرح فراگیر را ارائه کند تا انگلیس را  از اتحادیه اروپا عملا خارج کند،مطرح کرد:بریتانیا اسما از اتحادیه اروپا خارج شده است؛لذا الان این ذهنیت وجود دارد که دوباره بیایند رفراندوم بکنند و دوباره مردم بگویند آیا می‌مانند یا می‌روند، این مشکل ایجاد می کند.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه عده ای می‌گویند اگر درباره برگزیت نظری بدهیم این دولت همان روز سقوط می‌کند،تصریح کرد:مطمئناً ترزا می نمی‌ماند؛برای اینکه یک بار رفراندوم آورد خودش را تحقیر و بسیار ضعیف کرد. الان شرایط انگلیس بسیار شرایط بدی است و حتی  احزاب دیگری که در مقابل خانم می هستند،هنوز استیضاح را به عنوان شروع نکردند؛می‌ خواهند مشکلات روی دوش وی باشد شود  به محض اینکه مشکلات حل شد ما وی را استیضاح کنیم؛اگر ما بیاییم باز به سرنوشت وی دچار می شویم. 

وی با بیان اینکه مشکلات بریتانیا یک کلاف سردرگمی شده است ،افزود:حتی در داخل دولت وزیر امور خارجه حرف دیگری داشت که رفت ؛وزیرکشور هم استعفا داد،یعنی  خانم می درمانده شده است و دست به سوی هر جمعی دراز می‌کند حتی دولت خودش،آنها چند شاخه هستند و چندین نظر دارند.

نماینده مردم آمل در مجلس با تاکید براینکه  بعید است که ترزا می موفق باشد و بتواند دولت را جمع کند،تاکید کرد:دولت می قطعاً سقوط می کند؛حتی هم حزبی های وی او را استیضاح کرده بودند؛تصور من این است که  قادر به حل مشکل نیست ؛حالا اگر مسائل و مشکلات بعدی پیش بیاید ؛کنار می‌رود  و جمع دیگری  می آید.البته جمع دیگر هم مطمئناً ناگزیرند صورت این مسئله را پاک کنند و بروند به سمت رفراندومی با تبلیغات که بلکه مردم دوباره آری بگویند و رای بیاورد .

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است؛باید این صورت مسئله پاک شود؛لذا با این صورت مسئله شما مطمئن باشید دولت بعد هم بیاید سقوط می کند؛یعنی طوری این کلاف درهم پیچیده شده است که کسی نمی تواند  آن را باز کند و به سادگی قادر به حل آن نیست،تاکید کرد:اتحادیه اروپا از نظر اقتصادی به انگلیس وابسته است. با توجه به وسعت این کشور نمی تواند واقعاً جدا شود بعضی جاها اگر جدا شود مشکلاتی پیش می آید و مسایل گسترده‌ای است؛چراکه بسیاری از کارها را مشترکا انجام داده است؛ دادگاه و یا  پارلمان مشترک داشتند و باید با آن مصوبات چه کند؛با دادگاه،محاکم و با تحریم‌ها چه کند؛واقعا درمانده اند. 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نخست‌ وزیر انگلیس با اشاره به رأی گیری پارلمان درباره خروج لندن از اتحادیه اروپا هشدار داد: وقت آن رسیده است که پارلمان بازی را کنار بگذارد.
 ترزا می نخست‌ وزیر انگلیس اعلام کرد که خارج نشدن این کشور از اتحادیه اروپا، عواقبی فاجعه‌ بار برای اعتماد عمومی مردم کشورش به سیاستمداران در پی خواهد داشت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط