هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نایب رییس کمیسیون اقتصادی عنوان کرد:

حذف 3 صفر از واحد پولی؛ گامی در جهت کاهش تورم

سرویس اقتصادی
**نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در صورتی که بتوانیم حذف سه صفر از واحد پولی کشور را عملی نماییم و در کنار آن شاخص‌های اقتصادی را رشد دهیم آثار مثبت فراوانی را در زمینه اقتصادی در کشورمان شاهد خواهیم بود.
دوشنبه 6 مهر 1388 ساعت 09:14

"پیمان فروزش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که حذف سه صفر از واحد پولی در بسیاری از کشورها صورت پذیرفته و تجربه موفقی را داشته است، گفت: با حذف صفر از واحد پولی کشورها تغییرات اقتصادی مثبتی را تجربه کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: با حذف سه صفر از واحد پولی کشورمان آثار تورمی در کشورمان کاهش خواهد یافت و ارزش پولی در کنار رشد اقتصادی بهبود خواهد یافت.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: اگر بتوانیم این شاخص را تغییر دهیم و در کنار آن شاخص‌های اقتصادی را رشد دهیم آثار مثبت فراوانی را در زمینه اقتصادی در کشورمان شاهد خواهیم بود.

فروزش خاطر نشان کرد: کشور ما در حال حاضر شرایط و آمادگی پذیرش تغییر واحد پولی کشور و حذف سه صفر از واحد پولی را داراست.

وی با اشاره به اینکه اصلاحات اقتصادی در کشورهای اروپایی علاوه بر تغییر واحد پولی صورت پذیرفته گفت: سرمایه‌گذاری خارجی، افزایش ارزش پول ملی می‌تواند در افزایش پول ملی کشور تاثیر مثبتی را داشته باشد.

نماینده زاهدان گفت: سیاست‌های پولی کشور را بانک مرکزی اعلام خواهد کرد اما در صورتی که این کار عملی شود مجلس با کار کارشناسی و تصویب قوانین می‌تواند به اجرایی شدن بهتر آن کمک کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000