شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نانواکناری:

گردشگری دریایی؛ ظرفیتی فراموش شده در جذب گردشگر خارجی

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون گردشگری مجلس گفت: دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می تواند با استفاده از ظرفیت گردشگری دریایی، سالانه هزاران گردشگر خارجی را جذب کشور کند.
سه‌شنبه 25 دی 1397 ساعت 07:21
گردشگری دریایی؛ ظرفیتی فراموش شده در جذب گردشگر خارجی عضو فراکسیون گردشگری مجلس گفت: دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می تواند با استفاده از ظرفیت گردشگری دریایی، سالانه هزاران گردشگر خارجی را جذب کشور کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104175569752.jpg گردشگری,دریایی؛,ظرفیتی,فراموش,شده,در,جذب,گردشگر,خارجی Icana

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص گردشگری دریایی  و عدم استفاده از ظرفیت آن در جذب گردشگر گفت: با توجه به اینکه ایران جزو 10 کشور خاستگاه صنعت گردشگری محسوب می شود، اما از لحاظ برخورداری و بهره مندی از صنعت گردشگری بسیار ضعیف عمل کرده است که به طور جد این وضعیت نیاز به بازنگری دارد.

ایران از شمال و جنوب محصور دریا است

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ساحل دریا و استفاده از ظرفیت دریا در جذب گردشگر می تواند پارامتری مهم در توسعه صنعت گردشگری به حساب آید که با توجه به سواحل زیبای دریای خرز در شمال و سواحل زیبای خلیج فارس و دریای عمان در جنوب کشور، جذب گردشگر را می تواند به میزان بسیار قابل توجهی افزایش دهد و سبب رونق و توسعه این صنعت شود.

سواحل ماسه ای خزر، جاذبه ای بکر و دیدنی

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس افزود: سواحل دریای خرز از گونه سواحل ماسه ای با شیب ملایم است که از هر رده سنی، قابلیت استفاده از دریا را ممکن ساخته است و علاوه بر آن، سواحل ماسه ای جاذبه گردشگری فوق العاده ای دارد که متاسفانه از این ظرفیت استفاده نشده است.

سواحل ماسه ای دریای خزر

فصل صید ماهی و مهاجرت پرندگان سیبری به دریای خزر، ظرفیتی مناسب برای جذب گردشگر

وی بیان کرد: صید و شکار ماهی در فصل صید ماهی نیز یکی دیگر از جاذبه های زیبا گردشگری دریایی است که می تواند سالانه هزاران گردشگر خارجی را به کشور وارد کند و علاوه بر آن در فصل زمستان، مهاجرت پرندگان سیبری در سواحل زیبای دریای خزر اسکان پیدا می کند بر زیبای جاذبه های گردشگری دریایی می افزاید.

مهاجرت پرندگان سیبری به خزر

از توان بخش خصوصی در توسعه گردشگری دریایی استفاده شود

نانواکناری تصریح کرد: اگر دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری توان استفاده از ظرفیت دریایی برای جذب گردشگر را ندارد، میدان را برای سرمایه گذار بخش خصوصی باز گذاشته و از بخش خصوصی برای رونق بخشی  به توسعه گردشگری دریایی استفاده کند.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با احداث بنادر تجاری و بنادر صیادی، می‌توان گردشگر را به دیدن از سواحل زیبا دریای خزر سوق داد و علاوه بر اشتغال زایی، بخش صنعت گردشگری نیز رونق و توسعه خواهد یافت که این امر نیازمند همکاری و همت مسئولان امر گردشگری در کشور است و باید با توجه به برنامه ششم توسعه با انجام کارهای بنیادین درامر گردشگری، جذب گردشگر به میزان 6 برابر افزایش یابد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000