شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
همتی:

افزایش اختیار به مدیران استانی بهترین راه حل برای تمرکززدایی است

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اختیارات کافی باید به مدیران استانی و مدیر ارشد هر استان یعنی استاندار اعطا شود و این بهترین روش است برای اینکه تمرکز زدایی محقق شود.
دوشنبه 24 دی 1397 ساعت 18:18
افزایش اختیار به مدیران استانی بهترین راه حل برای تمرکززدایی است عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اختیارات کافی باید به مدیران استانی و مدیر ارشد هر استان یعنی استاندار اعطا شود و این بهترین روش است برای اینکه تمرکز زدایی محقق شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201607108059849041.jpg افزایش,اختیار,به,مدیران,استانی,بهترین,راه,حل,برای,تمرکززدایی,است Icana

احمد همتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش اختیار مدیران استانی، اظهار داشت: همه کشورهای دنیا به سمت تمرکز زدایی از مرکز حرکت می‌کنند؛ باتوجه به حجم زیاد کارها و تخصص‌های بسیار متنوعی که وجود دارد باید تقسیم کاری بین بخش‌های مختلف و استان‌ها انجام شود.

استانداران باید اختیارات بیشتری برای انجام امور داشته باشند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اختیارات کافی باید به مدیران استانی و مدیر ارشد هر استان یعنی استاندار اعطا شود و این بهترین روش است برای اینکه تمرکز زدایی محقق شود.

وی با اشاره به اینکه مدیران استانی باید اختیارات بیشتری برای انجام امور داشته باشد، افزود: استاندار به عنوان نماینده عالی دولت باید اختیارات بیشتری برای انجام امور داشته باشد.

تفویض اختیار به مدیران استانی، مراجعات مکرر به تهران را به حداقل می‌رساند

همتی ادامه داد: می‌توان ساز و کارهای قانونی را پیش بینی کرد تا زمینه‌های قانونی برای افزایش اختیار استانداران و مدیران استانی محقق شود و مشکلی به لحاظ قانونی رخ ندهد.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: کارهایی که امکان دارد در استان‌ها رخ دهد و نیاز به مراجعات مکرر به پایتخت نداشته باشد را باید به مدیران استانی تفویض کرد، نتیجه کار این می‌شود که حجم کارهای بسیار زیاد به مرکز تحمیل نمی‌شود.

دنبال اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه‌ها توسط دولت یا شورایعالی برنامه ریزی استان‌ها مشکلات را رفع می‌کند

وی در خصوص اجرای بخشی از اختیارات در خصوص یارانه‌ها به استان‌ها، افزود: قانون هدفمندی باید درست اجرا شود در کمیسیون تلفیق نیز بیان کردم، یکی از دلایلی که مشکلات فروانی داریم این است که قوانین را درست اجرا نکرده‌ایم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها از جمله قوانینی است که باید کامل اجرا شود، گفت: دولت اکنون می‌خواهد اختیار اجرای این قانون را به استان‌ها واگذرا کند، ما به دنبال اجرای صحیح قانون توسط دولت یا شورایعالی برنامه ریزی استان‌ها هستیم که نفع کشور را به دنبال دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000