شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تخصیص 50 درصدی اعتبارات دانشگاه‌ها در پایان سال پذیرفتنی نیست؛

ذره‌بین کمیسیون آموزش بر نحوه تخصیص اعتبارات آموزش عالی

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از تخصیص فقط نیمی از اعتبارات دانشگاه‌ها به آن‌ها در شرایطی که فقط دو ماه به پایان سال مانده است، گفت: تخصیص 50 درصدی اعتبارات دانشگاه‌ها در پایان سال پذیرفتنی نیست و کمیسیون به این مسئله نظارت خواهد داشت.
سه‌شنبه 25 دی 1397 ساعت 07:23
ذره‌بین کمیسیون آموزش بر نحوه تخصیص اعتبارات آموزش عالی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از تخصیص فقط نیمی از اعتبارات دانشگاه‌ها به آن‌ها در شرایطی که فقط دو ماه به پایان سال مانده است، گفت: تخصیص 50 درصدی اعتبارات دانشگاه‌ها در پایان سال پذیرفتنی نیست و کمیسیون به این مسئله نظارت خواهد داشت. http://cdn.icana.ir/d/019/54489.jpg ذره‌بین,کمیسیون,آموزش,بر,نحوه,تخصیص,اعتبارات,آموزش,عالی Icana

داود محمدی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تخصیص 50 درصدی اعتبارات دانشگاه‌‎ها در شرایطی که فقط 2 ماه تا پایان سال باقی مانده است، اظهار کرد: تخصیص نامناسب اعتبارات در دانشگاه‌ها می‌تواند بحران آفرین باشد و این اعتبارات باید در طول سال به دانشگاه‌ها تزریق شود نه در اسفندماه.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سال‌های گذشته هم تخصیص اعتبارات دانشگاه به شکل مطلوبی نبود اما هیچ‌گاه به این میزان در تخصیص اعتبارات تعلل نشده بود به همین دلیل کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حتما به این موضوع ورود خواهد کرد.

داود محمدی (نماینده تهران)،داوود محمدی

 

عدم تحقق پیش‌بینی‌های بودجه‌ای بر بودجه آموزش عالی هم تأثیر گذاشت

وی با بیان اینکه متأسفانه خزانه به دلیل تنگناهای مالی کشور با مشکلات عدیده‌ای مواجه است، افزود: متأسفانه پیش‌بینی‌های محقق نشده در اخذ مالیات و فروش نفت در بودجه تخصیصی به دانشگاه‌ها نیز تأثیر گذاشته است.

محمدی یادآور شد: البته بیش از ۷۵ درصد بودجه دانشگاه‌ها صرف حقوق و دستمزد کارکنان می‌شود و عدم تخصیص‌ها به سایر حوزه‎های دانشگاهی ضربه می‎زند.

رشد 14 درصدی بودجه آموزش عالی در لایحه بودجه 98

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه البته در بودجه سال 98 رشدی 14 درصدی برای بودجه حوزه آموزش عالی در نظر گرفته شده است، گفت: البته این رقم نیز با توجه به افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان دولت در سال آینده موجب افت بودجه در سایر بخش‌‎ها خواهد شد و شاید اثر خود را به طور جدی نشان ندهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: رسیدگی به وضعیت دانشگاه‌ها برای نمایندگان بسیار اهمیت دارد و در هفته گذشته نیز نمایندگان تهران با مسئولان دانشگاه تهران نشستی داشتند که مسئولان این دانشگاه نیز از عدم تخصیص اعتبارات و تحقق حدود 50 درصدی اعتبارات گلایه‌مند بودند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000