شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بائوج لاهوتی:

سازمان میراث فرهنگی از اعتبارات پنهان بودجه بهره ببرد

سرویس فرهنگی
عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه حوزه گردشگری و میراث فرهنگی دارای بودجه‌‎های پنهان و آشکار در لایحه بودجه است، گفت: در صورت بهره بردن از این ردیف‌های اعتباری مانند فاینانس و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌توان این حوزه را متحول کرد.
سه‌شنبه 25 دی 1397 ساعت 07:15
سازمان میراث فرهنگی از اعتبارات پنهان بودجه بهره ببرد عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه حوزه گردشگری و میراث فرهنگی دارای بودجه‌‎های پنهان و آشکار در لایحه بودجه است، گفت: در صورت بهره بردن از این ردیف‌های اعتباری مانند فاینانس و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌توان این حوزه را متحول کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712108865509661.jpg سازمان,میراث,فرهنگی,از,اعتبارات,پنهان,بودجه,بهره,ببرد Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به بودجه حوزه گردشگری در لایحه بودجه سال 98، گفت: براساس لایحه بودجه سال ۹۸، برای سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بودجه‌‌ای معادل یک هزار و ۱۱۰ میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان دیده شده که شامل دو بخش هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای می‌شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رقم در نظر گرفته شده برای حوزه گردشگری در قیاس با سال‌های گذشته رشد داشته است، افزود: در لایحه بودجه ۹۷، این رقم ۸۸۹ میلیارد و ۱۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که نسبت به لایحه بودجه سال قبل از آن، یعنی سال ۱۳۹۶، افزایشی ۱۰۸میلیارد تومانی داشت.

وی با تأکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی باید از ظرفیت‌های موجود در لایحه بودجه استفاده کند، گفت: در تبصره 18 قانون بودجه سال 97 سازمان میراث فرهنگی می‌تواند با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از منابع نامحدود این حوزه استفاده و در جهت توسعه صنعت گردشگری بهره ببرد.

جاذبه های گردشگری همدان

 

هیچ راهی برای دور زدن تحریم‌ها بهتر از توسعه گردشگری نیست

بائوج لاهوتی با یادآوری اینکه برای دور زدن تحریم‌ها هیچ راهی جز روی آوردن به حوزه گردشگری نیست، افزود: در لایحه بودجه اگر برای حمل و نقل ریلی و هوایی اعتباراتی در نظر گرفته شده این اعتبارات نیز قطعا به اعتبارات حوزه گردشگری کمک می‎کند.

وی تصریح کرد: بنابراین نمی‌‎توان این بودجه حوزه گردشگری را محدود  به همین ارقام قید شده در ردیف خاص سازمان میراث دانست چراکه حوزه گردشگری دارای بودجه‌‎های پنهانی است که در سایر ردیف‎‌های اعتباری قید شده و انتظار داریم که سازمان میراث فرهنگی از آن بهره ببرد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امیدواریم برای سال 98 نیز سازمان میراث فرهنگی بتواند از ظرفیت‌هایی که بودجه برای توسعه این حوزه دیده است، استفاده کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000