هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورمختار مطرح کرد:

جلوگیری شهرداری‌ها از افزایش خشونت اجتماعی با جبران کمبود پارکینگ

سرویس اجتماعی
عضوکمیسیون قضایی مجلس غفلت شهرداری ها از تعبیه پارکینگ برای مراکز خدماتی، درمانی و تجاری را عامل موثر افزایش ترافیک و در برخی موارد نزاع و قتل دانست.
شنبه 29 دی 1397 ساعت 11:37
جلوگیری شهرداری‌ها از افزایش خشونت اجتماعی با جبران کمبود پارکینگ عضوکمیسیون قضایی مجلس غفلت شهرداری ها از تعبیه پارکینگ برای مراکز خدماتی، درمانی و تجاری را عامل موثر افزایش ترافیک و در برخی موارد نزاع و قتل دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201607107713098517.jpg جلوگیری,شهرداری‌ها,از,افزایش,خشونت,اجتماعی,,با,جبران,کمبود,پارکینگ Icana

محمدعلی پورمختار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از کمبود پارگینگ در کلانشهرها به ویژه تهران انتقاد کرد و با بیان اینکه این معضل در برخی موارد منجر به قتل می شود، گفت: افزایش تعداد خودروها و کمبود جای پارک در کلانشهرها منجر به خشونت اجتماعی و در برخی موارد قتل شده است.

کمبود پارکینگ  در کلانشهرها معضلی جدی

متاسفانه بی توجهی نسبت به تعبیه پارکینگ برای مراکز خدماتی، درمانی و تجاری موجب شده شاهد افزایش پارک خودروها در حاشیه خیابان ها باشیم که این امر کندی عبور و مرور را به دنبال داشته و در واقع یکی از عوامل موثر در افزایش ترافیک تلاش رانندگان برای پیدا کردن جای پارک است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی کمبود پارکینگ  در کلانشهرها را معضلی جدی دانست و افزود: متاسفانه بی توجهی نسبت به تعبیه پارکینگ برای مراکز خدماتی، درمانی و تجاری موجب شده شاهد افزایش پارک خودروها در حاشیه خیابان ها باشیم که این امر کندی عبور و مرور را به دنبال داشته و در واقع یکی از عوامل موثر در افزایش ترافیک تلاش رانندگان برای پیدا کردن جای پارک است.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه شهرداری ها باید برای جلوگیری از نزاع، قتل و افزایش ترافیک پارکینگ هایی را در نقاط پرتردد تعبیه کند، ادامه داد: استفاده از تجهیزات نوین مانند پارکینگ طبقاتی که فضای اندکی را نیز اشغال می کند مشکل کمبود پارکینگ در کلانشهرها را می تواند حل کند.

پورمختار یادآور شد: شهرداری ها باید فضاهایی را خریداری یا با ارائه مشوق هایی به شهروندان مانند معافیت از عوارض و تسهیلات آنها را نسبت به تبدیل زمین های بلااستفاده خود به پارکینگ طبقاتی تشویق کنند زیرا مردم رفاه را ترجیح می دهند.

وی با انتقاد از اینکه کمبود وسایل حمل و نقل عمومی منجر به افزایش ترافیک، استفاده از خودروهای شخصی و مشکلات حاشیه‌ای از قبیل کمبود پارکینگ شده است، ادامه داد: به طور قطع تا مادامی که وسایل حمل ونقل عمومی نتواند نقش خود را به درستی ایفا کند مردم به سمت استفاده از وسایل نقلیه خصوصی روی آورده که افزایش استفاده از خودروهای شخصی کمبود پارکینگ را به دنبال دارد زیرا پارکینگ ها دارای ظرفیت محدود هستند بنابراین در نتیجه این کمبودها شهروندان برای جای پارک با هم درگیر می شوند که این درگیری ها در برخی موارد منجر به قتل می شود البته پایین آمدن آستانه تحمل مردم نیز در نزاع ها نقش موثری دارد.

شهرداری ها  و شورای شهر کمبود حمل و نقل عمومی را در کلانشهرها جبران کنند

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود شهرداری ها و شورای شهر کمبود حمل و نقل عمومی را در کلانشهرها جبران و همچنین تسهیلاتی را فراهم و با تعبیه پارکینگ‌های بیشتر، از افزایش قتل در پی کمبود جای پارک جلوگیری کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000