هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گودرزی پاسخ داد:

آیا حقوق ماهانه کمتر ۲ میلیون و 500 هزار تومان معاف از مالیات می‌شود؟

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس ضمن اعلام مخالفت کمیسیون تلفیق با پیشنهاد دولت مبنی بر معافیت کارمندان از پرداخت مالیات با حقوق کمتر از 2 میلیون و 300 هزار تومان، عنوان کرد: در این رابطه کارگروهی تشکیل شده تا درآمدها بررسی شود ولی تلفیق با رقمی کمتر از 2 میلیون و 500 هزار تومان موافقت نخواهد کرد.
شنبه 29 دی 1397 ساعت 12:10
آیا حقوق ماهانه کمتر ۲ میلیون و 500 هزار تومان معاف از مالیات می‌شود؟ عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس ضمن اعلام مخالفت کمیسیون تلفیق با پیشنهاد دولت مبنی بر معافیت کارمندان از پرداخت مالیات با حقوق کمتر از 2 میلیون و 300 هزار تومان، عنوان کرد: در این رابطه کارگروهی تشکیل شده تا درآمدها بررسی شود ولی تلفیق با رقمی کمتر از 2 میلیون و 500 هزار تومان موافقت نخواهد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107699357741.jpg آیا,حقوق,ماهانه,کمتر,۲,میلیون,و,500,هزار,تومان,معاف,از,مالیات,می‌شود؟ Icana

عباس گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بررسی لایحه بودجه 98 در کمیسیون تلفیق بودجه با تأکید بر اینکه تلاش در کمیسیون در این راستا است که بودجه‌ای در جهت نفع مردم به ویژه اقشار متوسط و مستضعف تدوین شود، گفت: بر همین اساس در موضوع اخذ درآمدهای مالیاتی، وضعیت امروز به شکلی است که مالیات به لحظه از افراد ضعیف جامعه اخذ می‌‎شود ولی دانه درشت‌ها به راحتی فرار مالیاتی دارند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: سیاست‌‎های مالیاتی باید به گونه‌ای اصلاح شود که تمام اقشار جامعه به لحظه مالیات خود را بپردازند و این مهم هیچ‌گاه به تأخیر نیفتد؛ همچنین اخذ مالیات باید به نحوی باشد که از اقشار ثروتمند مالیات بیشتری گرفته و تزریق به طبقات ضعیف جامعه شود، رویه‌ای که امروز در کل دنیا مرسوم و رایج است.

تمامی پزشکان مکلف به قراردادن دستگاه کارتخوان در مطب خود در سال 98 شدند

وی تصریح کرد: بر همین مبنا در کمیسیون تلفیق بودجه 98 مصوب شد که در سال آینده تمام پزشکان در مطب خود سامانه فروشگاهی یا دستگاه کارتخوان(POS) نصب کنند تا به این ترتیب از فرارهای مالیاتی جلوگیری شود.

احمدی لاشکی و گودرزی در نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1398

 

مخالفت تلفیق با پیشنهاد دولت

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس درباره رقم در نظر گرفته شده برای معافیت مالیاتی نیز گفت: در پیشنهاد ارائه شده در لایحه دولت کارمندانی که بالای بالای 2 میلیون و 300 هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند به پرداخت مالیات مکلفند تا مالیات بر درآمد از حقوق‌های بالای این رقم محسابه شود اما کمیسیون تلفیق با این رقم مخالفت کرد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس مقرر شد سطح معافیت‌‎های مالیاتی با توجه به مشکلات اقتصادی که امروز در جامعه وجود دارد، بالاتر رفت و برای همین مسئله کارگروهی در کمیسیون تلفیق بودجه 98 تشکیل شد تا نتیجه آن را با بررسی‌‎های کارشناسی به نحوی که درآمدهای مالیاتی نیز محقق شود، تعیین گردد.

نماینده کمیسیون اجتماعی مجلس در تلفیق بودجه 98 مجلس اظهار کرد: تلاش داریم رقم کف معافیت مالیاتی در کارگروه مذکور حداقل تا 2 میلیون 500 هزار تومان تعیین شود و قطعا رقمی که تلفیق به تصویب خواهد رساند، کمتر از این رقم نخواهد بود؛ حتی اگر محاسبات کارگروه اجازه دهد این رقم بیشتر هم خواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000