سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
برزگر کلشانی:

6 درصد کل بودجه مملکت به فروش نفت وابسته است/ کشورهای جهان به نفت ایران احتیاج دارند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: 2 هزار و 600 هزار میلیارد تومان بودجه کل کشور است و از این رقم، 148هزار میلیارد تومان مربوط به صادرات نفت است.
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 10:51
6 درصد کل بودجه مملکت به فروش نفت وابسته است/ کشورهای جهان به نفت ایران احتیاج دارند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: 2 هزار و 600 هزار میلیارد تومان بودجه کل کشور است و از این رقم، 148هزار میلیارد تومان مربوط به صادرات نفت است. http://cdn.icana.ir/d/019/201611100974990305.jpg 6,درصد,کل,بودجه,مملکت,به,فروش,نفت,وابسته,است/,کشورهای,جهان,به,نفت,ایران,احتیاج,دارند Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اظهار نظر یکی از مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه بودجه ایران به صادرات نفت وابسته است و آمریکا تلاش می‌کند تا به ایران از این ناحیه ضربه وارد کند، اظهار داشت: به طور کلی 6 درصد کل بودجه مملکت به فروش نفت وابسته است و مقامات آمریکایی باید اطلاعات غلط خود را اصلاح کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: 2 هزار و 600 هزار میلیارد تومان بودجه کل کشور است و از این رقم، 148هزار میلیارد تومان مربوط به صادرات نفت است؛ اگر کل صادرات نفت ایران تحریم شود و فروش نفت ایران به صفر برسد و هیچ نفتی به فروش نرسانیم، 6 درصد از کل بودجه کشور تامین نمی‌شود.

وی با بیان اینکه صادرات نفتی تنها درآمد ایران نیست، افزود: ایران از طریق فروش محصولات پتروشیمی و گاز نیز درآمد مناسبی دارد.

148 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی ایران در سال 98

برزگر کلشانی با بیان اینکه کل نفتی که می‌خواهیم برای سال 98 به فروش برسانیم 148 هزار میلیارد تومان است، ادامه داد: اگر این فروش کلا به صفر برسد، در برابر بودجه 2 هزار و 600 هزار میلیارد تومانی رقم بزرگی نخواهد بود.

خام فروشی نفت باید متوقف شود

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر معافیتی برای خریداران نفت ایران از سوی آمریکا در نظر گرفته نشود، مشکلی برای ایران به وجو نمی‌آید، گفت: باید با سرعت بیشتری تلاش کنیم تا نفت را بصورت خام به خارج از کشور ندهیم.

کشورهای جهان به نفت ایران احتیاج دارند

وی افزود: سایر کشورها نمی‌توانند از نفت ایران چشم پوشی کنند و اگر معافیت‌های تحریم نفتی تمدید نشود، این کشورها به آمریکا فشار می‌آروند زیرا آن‎ها به نفت ایران احتیاج دارند.

فروش نفت تنها 30 درصد از حجم بودجه عمومی کل کشور را تشکیل می‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کل بودجه عمومی کشور 400 هزار میلیارد تومان است که سهم 148 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی 30 درصد بودجه عمومی کشور را تشکیل می‌دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر