هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پوربافرانی مطرح کرد؛

توسعه روستاها تنها با ایجاد اشتغال پایدار امکان پذیر است

سرویس اقتصادی
رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس گفت: بانک ها و مسئولان  اجرایی آن نگاه درست و همراه با ایجاد اشتغال زودبازده و همراهی با سرمایه  گذار را ندارند و همین ها باعث شده است که نتوانیم در روستا ها شغل ایجاد کنیم؛ لذا اصل موضوع توسعه روستایی تنها با ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان رقم می خورد.
دوشنبه 1 بهمن 1397 ساعت 09:36
توسعه روستاها تنها با ایجاد اشتغال پایدار امکان پذیر است رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس گفت: بانک ها و مسئولان  اجرایی آن نگاه درست و همراه با ایجاد اشتغال زودبازده و همراهی با سرمایه  گذار را ندارند و همین ها باعث شده است که نتوانیم در روستا ها شغل ایجاد کنیم؛ لذا اصل موضوع توسعه روستایی تنها با ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان رقم می خورد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605100116198336.jpg توسعه,روستاها,تنها,با,ایجاد,اشتغال,پایدار,امکان,پذیر,است Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه دولت و مجلس چه برنامه هایی برای توسعه روستاها دارند،گفت: در حال حاضرروستا ها از لحاظ زیرساختی با گذشته قابل قیاس نیستند؛ چرا که در بسیاری از روستا های کشور برق،گاز، آب آشامیدنی سالم و دیگرامکانات رفاهی موجود است.

وی ادامه داد؛ با توجه به اینکه اکثرروستا های کشور دارای امکانات اولیه رفاهی هستند؛ اما در حال حاضر شاهد مهاجرت روستاییان به شهرهستیم.

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک یکی از دلایل مهاجرت از روستاها به شهرهای متوسط و بزرگ را دارا بودن امکانات اولیه زندگی بهتر در شهرها دانست و برای جلوگیری از این مهاجرت گفت: علت اصلی مهاجرت روستاییان به شهرها نداشتن اشتغال پایدار است؛ اشتغال پایدار را باید به دو بخش تقسیم کرد؛ یکی ظرفیت های موجود در بخش کشاورزی و دیگری ظرفیت های بومی هر منطقه که باید براساس پتانسیل هایی که در آن منطقه وجود دارد.

پوربافرانی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی بودجه ای را در سال 97 به اشتغال روستاییان اختصاص داده است، بیان کرد: در سال 97 یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستاییان تسهیلات در نظر گرفته شده بود که اگر صحیح و با دقت عملیاتی می شد؛ چرخه اقتصاد روستاها تا کنون فعال شده بود.

رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تسهیلاتی که برای روستاییان در نظر گرفته شد؛ هم می تواند به بخش کشاورزی و هم در سایر حوزه هایی که بومی آن منطقه هستند اختصاص پیدا کند؛ چرا که اگر از پتانسیل بومی آن منطقه استفاده نشود اهدافی که برای رونق روستاها در نظر گرفته شده است محقق نخواهد شد.

وی تصریح کرد:در راستای ایجاد اشتغال وقتی که می خواهیم این تسهیلات را به روستاییان بدهیم؛ آنقدربروکراسی اداری برای این حداقل ها قرار داده اند که در حال حاضر از 18 هزار میلیارد تومانی که اختصاص داده شده به این امر - با توجه به اینکه در ماه های  پایانی سال هستیم - فقط 6 هزار میلیارد آن جذب شده است.

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک تاکید کرد: متاسفانه اشکال اساسی که درحوزه ی تولید و سرمایه گذاری  با آن مواجه هستیم؛ بروکراسی های اداری غیر ضروری وعدم تمکین به دستور العمل هایی که دولت و مجلس به بانک ها ابلاغ می کنند؛ است. بانک ها و مسئولان  اجرایی  نگاه درست و همراهی لازم برای ایجاد اشتغال زودبازده و همراهی با سرمایه گذاران را ندارند و همین ها باعث شده است که نتوانیم در روستا ها شغل ایجاد کنیم؛ لذا باز تکرار می کنم اصل موضوع توسعه روستایی را فقط می توانیم با اشتغال رقم بزنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000