هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با مصوبه امروز مجلس صورت می‌گیرد

معافیت واردات شمش طلا و نقره از پرداخت حقوق ورودی

سرویس صحن
**با تصویب مجلس شورای اسلامی، واردات انواع شمش طلا و نقره از پرداخت حقوق ورودی معاف شد.
سه‌شنبه 7 مهر 1388 ساعت 10:16

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه به بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه معافیت واردات انواع شمش طلا و نقره از پرداخت حقوق ورودی پرداختند و کلیات لایحه مزبور را با 172 رای موافق و 29 رای مخالف به تصویب رساندند.

سپس ماده واحده این لایحه به رای گذاشته شد که چون تغییر در برنامه چهارم ایجاد می‌کرد نیازمند دو سوم آرا بود اما نمایندگان با 141 رای موافق و 17 رای مخالف با این ماده واحده مخالفت کردند.

در ادامه پیشنهاد حذف ماده واحده مطرح شد که این پیشنهاد نیز به تصویب نرسید.

همچنین پیشنهادی توسط "جهانبخش محبی‌نیا" عنوان شد که براساس آن واردات انواع شمش طلا و نقره توسط بخش دولتی و خصوصی از پرداخت حقوق ورودی معاف می‌شوند که "علی لاریجانی" با رد این پیشنهاد اظهار داشت: که مجلس با فرض اعم از دولتی و خصوصی به کلیات لایحه مزبور رای داد و این پیشنهاد چیز تازه‌ای غیر از ماده واحده لایحه ندارد.

سپس "محمدحسین فرهنگی" پیشنهاد داد که واردات انواع شمش طلا و نقره توسط بانک مرکزی از پرداخت حقوق ورودی معاف شود که این پیشنهاد نیز با مخالفت مجلس مواجه شد.

پس از آن "کاظم دلخوش" پیشنهاد داد که در پایان ماده واحده تصریح شود که قانون مزبور پس از اتمام برنامه چهارم نیز لازم الاجرا خواهد بود که این پیشنهاد با 160 رای موافق و 13 رای مخالف به تصویب رسید.

لذا براساس مصوبه مجلس، با الحاق یک تبصره به ماده 4 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، واردات انواع شمش طلا و نقره از پرداخت حقوق ورودی معاف می‌باشند و این قانون پس از اتمام برنامه چهارم نیز لازم الاجرا خواهد بود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000