سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
40 سالگی انقلاب:

خودباوری ملی مهمترین دستاورد انقلاب

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از انقلاب به خودباوری ملی رسیدیم به گونه‌ای که تمام دستاوردهای علمی و نظامی از رهگذر این خودباوری ملی ایجاد شده است.
دوشنبه 8 بهمن 1397 ساعت 16:23
خودباوری ملی مهمترین دستاورد انقلاب عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از انقلاب به خودباوری ملی رسیدیم به گونه‌ای که تمام دستاوردهای علمی و نظامی از رهگذر این خودباوری ملی ایجاد شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608105399021117.jpg خودباوری,ملی,مهمترین,دستاورد,انقلاب Icana

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اینکه مهمترین دستاورد انقلاب، خودباوری است که برای مردم به ویژه نسل جوان ایجاد کرده گفت: ما به یک خودباوری ملی رسیدیم و از رهگذر این خودباوری ملی، دستاوردهای ملی نیز داشتیم و این خودباوری توانست ایران را در صنایع موشکی به جایگاهی که هستیم برساند و در انرژی هسته‌ای به این اندازه موفق باشیم.

خودباوری ملی باعث شد در موازنه با دنیا به یک موازنه مثبت برسیم و همه اینها محصول یک زیست فرهنگی انقلابی بود

افق‌های زندگی قبل از انقلاب با بعد از انقلاب زمین تا آسمان متفاوت است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: خودباوری ملی باعث شد تا در موازنه با دنیا به یک موازنه مثبت برسیم و همه این‌ها محصول یک زیست فرهنگی انقلابی بود که به نظر بنده در طی این 40 سال رخ داد و سبک زندگی که با انقلاب در ایران باب شد، باعث تقویت اعتماد به نفس مردم به ویژه جوانان و همچنین تعیین و ترسیم افق‌ها برای مردم شد. چراکه افق‌های زندگی قبل از انقلاب با بعد از انقلاب زمین تا آسمان متفاوت است.

قبل از انقلاب فردیت بر زندگی‌ها حاکم بود 

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: افق زندگی یک جوان قبل از انقلاب تامین زندگی فردی بود

بعد از انقلاب ترسیم افق زندگی در پهنه نجات جهان، نجات انسانیت و جهانی‌سازی اخلاقیت بشری تجلی پیدا کرد

یعنی در آن زمان فردیت حاکم بود اما بعد از انقلاب به ویژه در دوران 8 ساله جنگ، ترسیم افق زندگی در پهنه نجات جهان، نجات انسانیت و جهانی‌سازی اخلاقیات بشری تجلی پیدا کرد و افق‌های زندگی ایرانی پسا انقلاب شد که تاثیرات مهمی در شرایط ممتاز کنونی ایران دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه کوتاهی‌های بسیاری بعد از انقلاب داشتیم تصریح کرد: انحرافات بسیاری در مسیری که طی شده داشتیم و به مردم وزن و جایگاهی که باید در تصمیم گیری‌ها داشته باشند نگذاشتیم، مردم را به صورت جدی در سرنوشتشان مشارکت ندادیم و در سرنوشت اقتصادی خود به بازی نگرفتیم و این عوامل باعث شده که امروز ناکامی‌هایی داشته باشیم اما در مقیاس کلی می‌توان گفت آنچه که به دست آوردیم با آنچه که از دست دادیم قابل مقایسه نیست./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط