هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نمکی در گفت و گو با خانه ملت:

جامعه پزشکی یک سرمایه اجتماعی بدون جایگزین است

سرویس اجتماعی
وزیر پیشنهادی بهداشت با انتقاد از موج پزشک‌ستیزی که در جامعه ایجاد شده تاکید کرد که پزشکان سرمایه اجتماعی بدون جایگزین هستند و به دلیل زحماتی که در جهت نجات جان بیماران می‌کشند، مستحق تحقیر نیستند.
یکشنبه 14 بهمن 1397 ساعت 12:55
جامعه پزشکی یک سرمایه اجتماعی بدون جایگزین است وزیر پیشنهادی بهداشت با انتقاد از موج پزشک‌ستیزی که در جامعه ایجاد شده تاکید کرد که پزشکان سرمایه اجتماعی بدون جایگزین هستند و به دلیل زحماتی که در جهت نجات جان بیماران می‌کشند، مستحق تحقیر نیستند. http://cdn.icana.ir/d/019/201901107905404424.jpg جامعه,پزشکی,یک,سرمایه,اجتماعی,بدون,جایگزین,است Icana

سعید نمکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به درخواست پزشکان از مسئولان حوزه سلامت مبنی بر اینکه نباید در مقابل موج پزشک‌ستیزی که در جامعه ایجاد شده سکوت کنند، گفت: پزشکان این مملکت هنوز هم از اقشار بسیار زحمتکش هستند، کما اینکه همکارانمان در روزهای سخت جنگ تحمیلی که افتخار همراهی با آنها را داشتم، چه عظمتی در بیمارستان‌های صحرایی خلق کردند و فقط دکتر فاضل دو هزار و صد آئورت ترکش خورده را که یک لحظه تاخیر می‌توانست به مرگ رزمنده مجروح منتهی شود در بیمارستان صحرایی عمل کرد که وقتی گزارش آن در سطح دنیا منتشر شد باعث حیرت همگان شده بود.

وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ادامه داد: جامعه پزشکی به دلیل زحماتی که برای نجات جان مردم کشیده است، مستحق تحقیر نیست، هر چند متاسفانه در بین همکارانمان ممکن است تعداد محدودی هم وجود داشته باشند که حریم را نشناسند و در این حوزه مرتکب تخلف شوند و علت رنجش مردم هم این بوده که از قشر روحانی و طبیب که دو قشر مرجع جامعه هستند، توقع ندارند که مرتکب تخلف شوند.

وی یادآور شد: البته در بین پزشکان هزاران نفر هم هستند که نه تنها حق ویزیت از بیماران دریافت نمی‌کنند، بلکه داروهای آنها را نیز تهیه کرده و هزینه برگشت این بیماران به محل زندگیشان را هم پرداخت می‌کنند.

روپوش سفید پزشکی همان لباس احرام است

 نمکی تصریح کرد: وقتی پزشکان روپوش سفید به تن می‌کنیم، تصور می‌کنیم که لباس احرام پوشیده‌ایم و احساس می‌کنیم که به کعبه عشق رفته‌ایم تا دور مردم بگردیم، بنابراین اگر دو نفر از همکارانمان خلافی مرتکب شوند نباید آن را به حساب سایر پزشکانی بگذاریم که به صورت شبانه‌روزی جان صدها بیمار را نجات می‌دهند.

وزارت بهداشت با پزشکان متخلف به طور جدی برخورد می‌کند

وی اظهار کرد: ما قطعا در درون حرفه با کمک سازمان نظام پزشکی و انجمن‌های علمی بنا داریم که افراد متخلف را ادب کنیم که اگر در دل گلزار جامعه پزشکی علفی وجود دارد، به دست خودمان بچینیم و دور بریزیم، اما اینکه به دلیل تعداد محدود تخلف‌های صورت گرفته چهره پزشکی کشور را مشوش کنیم، انصاف نیست.

نمکی خاطرنشان کرد: من نگران این هستم که یک جریان مرجع را که سرمایه اجتماعی است در ذهن مردم نابود کنیم که هیچ جایگزینی هم برای آن نداشته باشیم، به ویژه برای روزهای سختی که هر لحظه ممکن است کشور با آن روبرو شود.

وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: جامعه پزشکی هنوز از شریف‌ترین اقشار کشور هستند، ضمن اینکه نمی‌توان کتمان کرد که در دل این جامعه افراد خطاکاری هم هستند که ممکن است به حقوق مردم احترام نگذارند و بیماران را در مطب خود مورد تکریم قرار ندهند و تلاش کنند که بیش از حق خود از آنها بستانند که تعدادشان اندک است و می‌توان با ارائه راهکارهای درون حرفه آین افراد را به مسیر صحیح هدایت کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000