هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کولیوند:

احزاب در درون جناح های چپ و راست بعد از انقلاب گم شدند

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، گفت: احزاب در این سال ها از مردم فاصله نگرفتند اما اهداف حزبی برای افراد و حفظ و تثبیت جایگاه و پایگاه سبب شده تا در عمل تفکر راست و چپ غالب شده و احزاب در درون این جناح ها گم شوند.
سه‌شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 10:16
احزاب در درون جناح های چپ و راست بعد از انقلاب گم شدند رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، گفت: احزاب در این سال ها از مردم فاصله نگرفتند اما اهداف حزبی برای افراد و حفظ و تثبیت جایگاه و پایگاه سبب شده تا در عمل تفکر راست و چپ غالب شده و احزاب در درون این جناح ها گم شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201902104680985921.jpg احزاب,در,درون,جناح,های,چپ,و,راست,بعد,از,انقلاب,گم,شدند Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص نقش احزاب و توده‌های مردمی در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: همزمان با انقلاب اسلامی که دگرگونی در فضای جامعه ایجاد شد و به موجب آن رژیم شاهنشاهی سرنگون و نظام جمهوری اسلامی ایجاد شد؛ احزاب در آن مقاطع رنگ و روی مردمی خود را به حزب سیاسی کلیشه‌ای تبدیل نکرده بودند.

ثبت 269 حزب در وزارت کشور بعد از انقلاب اسلامی

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در ایام پیروزی انقلاب احزاب در قالب توده‌های مردمی فعالیت داشتند، بعد از انقلاب فضا برای فعالیت سیاسی احزاب مهیا شد تا جایی که امروز حدود 269 حزب در کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور ثبت شد.

وی افزود: این احزاب در طول سال‌های بعد از انقلاب و در جریان جنگ تحمیلی و انتخابات نقش فعال بازی کردند اما این احزاب هیچ گاه نتوانستند در انتخابات کشور صاحب کرسی شوند. این در حالی است که ما با تعریف درست از احزاب می‌توانستیم در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس، خبرگانرهبری یا شوراهای شهر و روستا شاهد کسب کرسی‌های موثر باشیم.

احزاب فعلی به دنبال کسب کرسی نامزد خود هستند

کولیوند یاداور شد: در وضعیت کنونی احزاب عمدتا تلاش می‌کنند تا کرسی ای را برای نامزد خود کسب کنند در حالیکه فضای تناسبی باید ایجاد و به میزان آراء در انتخابات صاحب کرسی شوند، این اتفاق هنوز نیفتاده و به دلیل انتخاب حداکثری وضعیت امروز شوراها بدین شکل است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: احزاب هم در این سال‌ها کار و فعالیت حزبی را جدی نگرفتند، احزاب بعد از اصلح قانون شکل‌های استانی و ملی و شهرستانی به خود گرفتند لذا احزاب در جمهوری اسلامی به این دلایل نتوانستند نقش آفرین باشند.

جناح‌های چپ و راست جای احزاب را در کشور گرفتند

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، گفت: احزاب در این سال ها از مردم فاصله نگرفتند اما اهداف حزبی برای افراد و حفظ و تثبیت جایگاه و پایگاه سبب شده تا در عمل تفکر راست و چپ یعنی جناح حاکم شد و احزاب در درون این جناح ها گم شدند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000