هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مافی:

130 حزب فعال در کشور داریم

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشورو شوراها با اشاره به وجود 130 حزب فعال در کشور، گفت: استانی شدن انتخابات به ارتقاء کیفی احزاب کمک می کند.
سه‌شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 07:45
130 حزب فعال در کشور داریم عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشورو شوراها با اشاره به وجود 130 حزب فعال در کشور، گفت: استانی شدن انتخابات به ارتقاء کیفی احزاب کمک می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201901107466124504.jpg 130,حزب,فعال,در,کشور,داریم Icana

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نقش احزاب و توده های مردم در پیروزی انقلاب اسلامی،گفت: در ایام انقلاب تک حزبی بودیم و در آن زمان تنها حزب رستاخیز بود، در آن ایام تشکلات سیاسی نیز به دلیل رفتارهای سرکش مورد برخورد واقع می شدند لذا توده های مردمی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند، بعد از اتقلاب تا کنون 244 حزب ثبت شده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از میان 244 حزب ثبت شده تنها برخی فعالیت کیفی می کنند، تصریح کرد: از این میان حدود 130 فعال هستند هرچند هنوز فرهنگ کار حزبی در کشور نهادینه نشده است.

عدم آموزش فعالیت حزبی و تجربه کار حزبی قبل از انقلاب نگاه مردم را منفی کرده است

وی با یادآوری فعالیت حزبی سی ساله خود، افزود:متاسفانه مردم ما کار حزبی نیاموختند البته برخوردهای سیاسی یا اقدامات منفی احزاب قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در نگاه منفی مردمی به حزب تاثیر گذاشته است.

مافی یادآور شد: مردم و گروه های سیاسی برای فعالیت حزبی باید هزینه کنند، البته در شرایط کنونی این ضرورت احساس شده است. موضوع استانی شدن انتخابات مجلس هم از این رو مطرح شده است.

استانی شدن انتخاابت مجلس موجب تقویت کیفی احزاب می شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: در صورت تایید و تصویب طرح استانی شدن انتخابات مجلس، احزاب در تمام کشور فعال و نامزدهای آنها در لیست انتخابات قرار می گیرد بنابراین احزاب در رأس قرار می گیرند و به تبع آن هم باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: مخالفان استانی شدن انتخابات هم عموما افراد غیرحزبی هستند زیرا به موجب این طرح حزب افراد را پالایش، پخته و پس از گذراندن دوره های مختلف به عنوان نامزد انتخاباتی معرفی می کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشوروشوراها در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: زمانی که افراد حزبی انتخاب شوند، پاسخگو حزب خود و مردم خواهند بود. در شرایط کنونی که کار حزبی دقیق و منسجم شروع نشده به نظر می رسد که احزاب از مردم فاصله گرفتند در حالی که با پرداخت هزینه این جریانات باید فعال شوند هرچند در ابتدا نواقصی داشته باشند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000