هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوریان:

INSTEX با میزان همکاری و خویشتن داری ایران سنخیت ندارد

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اروپا به دنبال گره زدن مذاکرات موشکی با برجام است، گفت: کانال مالی INSTEX با میزان همکاری و خویشتن داری ایران سنخیت ندارد.
سه‌شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 10:40
INSTEX با میزان همکاری و خویشتن داری ایران سنخیت ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اروپا به دنبال گره زدن مذاکرات موشکی با برجام است، گفت: کانال مالی INSTEX با میزان همکاری و خویشتن داری ایران سنخیت ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201810103868143463.jpg INSTEX,با,میزان,همکاری,و,خویشتن,داری,ایران,سنخیت,ندارد Icana

اردشیر نوریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ساز و کار مالی اروپا، گفت: کانال مالی موصوف به INSTEX فعالیت در حوزه های دارو و غذا و تجهیزات پزشکی را شامل می شود، تجربه روابط بین الملل نشان می دهد که تحریم ها این حوزه هار را مستثنی می کند لذا با این نگاه ساز و کار مالی اروپا قدم رو به جلو و در پاسخ به اعتماد جمهوری اسلامی ایران به جامعه جهانی نیست.

نابرابری ساز و کار مالی اروپا با همکاری و خویشتن داری ایران

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کانال مالی اروپا با میزان همکاری و خویشتن داری جمهوری اسلامی ایران سنخیت ندارد، افزود: همکاری ایران بعد از خروج آمریکا از برجام با میزان تحرکات اروپایی ها در این ساز و کار مالی برابری ندارد.

وی افزود: از سوی دیگر این اتفاق نشان می دهد که اروپایی ها یا نمی خواهند با ایران همکاری کنند یا خواهان همکاری هستند اما زورشان به آمریکا نمی رسد یا اینکه اروپایی ها علاقمند به همکاری با ایران هستند و توانایی و ظرفیت زیاد هم دارند اما دست به عصا حرکت می کنند.

اروپا به دنبال گره زدن مذاکرات موشکی با برجام است

نوریان ادامه داد: با توجه به پیش فرض سوم می توان گفت که اروپایی ها خواهان گره زدن مسائل موشکی و فعالیت ایران در منطقه به برجام هستند، در صورتی که جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان این مسائل را قبول ندارد و در هیچ شرایطی حاضر به مذاکرات موشکی یا تحولات منطقه ای نخواهیم شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی ها باید به سیاست های یک جانبه آمریکا و تاثیر آنها بر تحولات منطقه واقف باشند، از طرف دیگر هم باید بدانند که ایران در توانایی های دفاعی و موشکی خود را با دیگران معامله یا در مورد آنها مذاکره نمی کند.

وی معتقد است: علت کندی اجرای ساز و کار مالی اروپا را در پیش فرض سوم می دانم، اروپایی ها دست به عصا حرکت می کنند زیرا قائل به گره زدن موضوعات مذکور به برجام هستند، هرچند راه اندازی INSTEX قدم اولیه خوبی است با اینکه در تعادل با اقدامات ایران نیست.

اروپا با راه اندازی ساز و کار مالی توقع تصویب پالرمو و CFT را دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اروپایی ها ادامه ساز و کار مالی را مشروط به تصویب لوایح پالرمو و CFT نکردند اما در بیانیه خود این موضوع را در قالب توقعات خود از جمهوری اسلامی مطرح کردند البته ما در چارچوب منافع ملی خود حرکت خواهیم کرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000