هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مافی:

افزایش روزانه 17 میلیارد به بدهی شهرداری حاصل جریمه بانکی وام‌های زمان قالیباف است

سرویس اجتماعی
رئیس کمیسیون مشترک درآمد پایدار شهری مجلس، با تایید خبر افزایش روزانه 17 میلیارد به بدهی شهرداری تاکید کرد که این اتفاق به دلیل جریمه بخشی از وام‌های بانکی است که پرداخت نشده و از زمان فعالیت قالیباف به جا مانده است.
سه‌شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 07:30
افزایش روزانه 17 میلیارد به بدهی شهرداری حاصل جریمه بانکی وام‌های زمان قالیباف است رئیس کمیسیون مشترک درآمد پایدار شهری مجلس، با تایید خبر افزایش روزانه 17 میلیارد به بدهی شهرداری تاکید کرد که این اتفاق به دلیل جریمه بخشی از وام‌های بانکی است که پرداخت نشده و از زمان فعالیت قالیباف به جا مانده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201810102619534015.jpg افزایش,روزانه,17,میلیارد,به,بدهی,شهرداری,حاصل,جریمه,بانکی,وام‌های,زمان,قالیباف,است Icana

پروانه مافی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اظهارنظر یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه روزانه ۱۷ میلیارد تومان به بدهی شهرداری تهران اضافه می‌شود، گفت: شهرداری تهران حدود 53 هزار میلیارد بدهی دارد که ناشی از قرض از منابع مالی بانک‌ها و سایر موسسات مالی است که وقتی پرداخت نمی‌شود با احتساب سودی که روی آن کشیده شده، روزانه به این میزان بدهی می‌رسد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این میزان بدهی انباشته‌شده برای شهرداری از دوره فعالیت آقای قالیباف باقی مانده که به این دوره از  مدیریت جدید شهرداری رسیده است و هر یک روزی که پرداخت نشود، دیرکرد آن به بدهی این سازمان افزوده می‌شود و این موضوع شهرداری را اسیر خود کرده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرداری تهران تنها قادر به اداره وضعیت حال این نهاد است، ضمن اینکه بخشی از بدهی‌های خود را نیز پرداخت کرده است، اما جریمه بخشی از وام‌ها که پرداخت نشده بدان اضافه می‌شود.

مافی اظهار کرد: این مشکل ناشی از بازپرداخت وام‌ها با سود 24 درصد است، و این در حالی است که باید بر اساس مبانی اقتصاد اسلامی این میزان سود به چهار درصد کاهش یابد تا شهرداری توان پرداخت بدهی‌های خود را داشته باشد.

وی تاکید کرد: شهرداری تلاش زیادی برای پرداخت بدهی‌هایش می‌کند، اما مبلغ بدهی به اندازه‌ای زیاد است که توان پرداخت کامل آن را ندارد، چرا که هنوز محل درآمد جدیدی برای اینکه بتواند منابع مالی شهرداری را از طریق آن تامین کند، پیدا نشده است.

اجرای طرح اخذ عوارض درون شهری هنوز قطعی نشده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، در مورد ایجاد شائبه‌هایی مبنی بر تصمیم شهرداری برای اخذ عوارض شهری به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز خود، خاطرنشان کرد: اجرای طرح اخذ عوارض درون شهری هنوز قطعی نشده است، ضمن اینکه شهرداری باید به دنبال راهکاری در جهت تامین منابع مالی لازم برای خود باشد تا بتواند شهر را اداره کند.

رئیس کمیسیون مشترک بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بی‌تردید مدیریت کلان شهر تهران آسان نیست، آن هم در جایی که بدهکاری شهرداری زیاد بوده و درآمد آن کم است، اما شهرداری در تلاش است که بتواند برای کاهش میزان بدهی‌های خود راه‌حلی بیاید، ضمن اینکه مجلس هم به دنبال این است که با وضع قوانینی دست و پای شهرداری را برای تامین منابع مالی که نیاز دارد، باز کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000