هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خضری:

یک ریال هزینه در پیشگیری 12 برابر صرفه‌جویی در درمان را به همراه دارد

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکیدبراینکه اجرای طرح پزشک خانواده، پرونده الکترونیک سلامت و گایدلاین‌ها از ملزومات تداوم اجرای طرح تحول سلامت است یک ریال هزینه برای پیشگیری را عامل 12 برابر صرفه‌جویی در حوزه درمان دانست.
یکشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 15:35
یک ریال هزینه در پیشگیری 12 برابر صرفه‌جویی در درمان را به همراه دارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکیدبراینکه اجرای طرح پزشک خانواده، پرونده الکترونیک سلامت و گایدلاین‌ها از ملزومات تداوم اجرای طرح تحول سلامت است یک ریال هزینه برای پیشگیری را عامل 12 برابر صرفه‌جویی در حوزه درمان دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201902101115726104.jpg یک,ریال,هزینه,در,پیشگیری,12,برابر,صرفه‌جویی,در,درمان,را,به,همراه,دارد Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با پوشش بیمه همگانی به عنوان یکی از برنامه‌های وزیر جدید بهداشت، گفت: بیمه همگانی یکی از آیتم‌های طرح تحول سلامت بوده و اجرای آن مستلزم این است که کل مسیر ریل‌گذاری شود که در گام اول طرح پزشک خانواده باید عملیاتی شود، چرا که اگر پزشک خانواده آموزش‌دیده داشته باشیم 99 درصد بیمارانی که از این طریق به متخصصان مراجعه می‌کنند، می‌توانند در همان سطح یک که رایگان است، خدمات بگیرند.

پزشک خانواده در ایران به پایگاه اطلاع‌رسانی و ارجاع بیمار تبدیل شده است

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از نواقص مهم طرح تحول سلامت نبود پزشک خانواده‌آموزش دیده است که خود تخصصی است، کما اینکه در کشورهایی همچون انگلیس و کانادا که در اجرای طرح تحول سلامت موفق هستند، پزشک خانواده، خود به انجام سونوگرافی، جراحی و ... می‌پردازد، در حالی که در ایران به دلیل نبود دوره‌های آموزشی پزشکان خانواده به پایگاه اطلاع‌رسانی و ارجاع بیمار تبدیل شده‌اند که در عمل در سطح 2و3 بیمه پایه شامل بیماران نمی‌شود.

وی تصریح کرد: نبود گاید لاین‌ها در کشور یکی دیگر از نواقص موجود در روند اجرای طرح تحول سلامت است که باید حتما اجرا شود، همچنین وجود کارت و اجرای پرونده الکترونیک سلامت از اهمیت بسزایی برخوردار است و همه این موارد دست به دست هم می‌دهند و می‌توانند به شدت در حوزه کاهش هزینه‌ها کمک کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: اگر ما در حوزه بهداشت و پیشگیری یک ریال سرمایه‌گذاری کنیم، چون در این حوزه هزینه‌کرد در واقع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، قطعا در حوزه درمان 12 برابر آن را صرفه‌جویی می‌کنیم، آن زمان می‌توانیم بگوییم که منابعمان پاسخگو است.

وزیر جدید بهداشت به دنبال تداوم حرکت قطار طرح تحول سلامت است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هم‌اکنون دکتر نمکی قصد ندارد که قطار در حال حرکت طرح تحول سلامت را متوقف کند و تنها در تلاش است که نواقص آن را رفع کند، ضمن اینکه هر کشوری که طرح تحول را اجرا کرده در سال‌های اول هزینه سنگینی را برای آنها به همراه داشته است، اما در سال‌های بعد به شدت هزینه‌های درمانی آنها را کاهش داده است./

پایان پیام  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000