هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی پور با اشاره به داستان‌سرایی هلند در نسبت قتل کلاهی به ایران:

قتل صمدی کلاهی کار خودشان بود

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است غرب از ماجرای قتل صمدی کلاهی که به دست خود آنها صورت گرفته به عنوان ابزار فشاری بر ایران استفاده کرد.
سه‌شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 10:41
قتل صمدی کلاهی کار خودشان بود نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است غرب از ماجرای قتل صمدی کلاهی که به دست خود آنها صورت گرفته به عنوان ابزار فشاری بر ایران استفاده کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201902105749266555.jpg قتل,صمدی,کلاهی,کار,خودشان,بود Icana

یحیی کمالی پور در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ایجاد نگاه منفی نسبت به ایران و شایعه پراکنی پیرامون دست داشتن عوامل ایرانی در برخی اقدامات تروریستی، گفت: متأسفانه شایعه پراکنی های رسانه ای در خارج از کشور به گونه ای صورت می گیرد که تمام مردم دنیا به آن دسترسی دارند اما توان رساندن حقیقت و ملزومات آن در رسانه‌های داخلی وجود ندارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این آمادگی ذهنی در افکار عمومی بین المللی وجود دارد که وقتی به ایران اتهام زده می شود آن را بپذیرند و به مواضع مصلحانه کشورهای اروپایی در این زمینه چندان خوشبین نیستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه کشورهای اروپایی هر از گاهی برای رسیدن به منافع و خواسته های خود اقداماتی می کنند که خود از غیرحقیقی بودن آن آگاهی دارند، عنوان کرد: یکی از این موارد اتهام زنی هلندی ها به ایران درباره قتل صمدی کلاهی عامل اقدام تروریستی هفتم تیر بود که علیرغم اینکه می دانستند ایران نقشی در آن ندارد این اتهام را وارد کرده و برای آن دادگاهی تشکیل دادند.

هدف غرب از داستان‌سرایی‌ها در اتهام زنی به ایران در قضیه حوادث تروریستی دنیا، ایجاد شرایط غبارآلود و از بین بردن پوسته برجام است.

کمالی پور ادامه داد: آنها در شرایط غبارآلود وضعیتی را علیه جمهوری اسلامی ایجاد می کنند که همان پوسته برجام را نیز از بین ببرند و این هدف نهایی آنها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه این شائبه همواره مطرح است که حتی قتل صمدی کلاهی توسط خود آنها و حتی نیروهای مجاهدین خلق صورت گرفته باشد، اظهار داشت: غربی ها زمانی از صمدی کلاهی برای ترور استفاده کردند و سپس از جریان قتل این مهره سوخته در هلند نیز به عنوان ابزار دیگری برای فشار به ایران بهره بردند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اروپایی ها همواره دنبال سوژه سازی برای ایران هستند و در این مسیر از تمام مهره های خود استفاده می کنند حتی اگر در نهایت خودشان اثبات کنند اشتباه کرده اند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000