هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کشت‌زر:

انحرافات فروش داخلی گاز طبیعی سال 96 قابل پیگیری است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی مجلس واریز نشدن 16هزار میلیارد تومان از محل فروش داخلی گاز طبیعی سال 96 به حساب خزانه را انحرافی مالی دانست و گفت: باید نسبت به بازگرداندن اموال به بیت‌المال اقدام شود.
سه‌شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 10:41
انحرافات فروش داخلی گاز طبیعی سال 96 قابل پیگیری است عضو کمیسیون انرژی مجلس واریز نشدن 16هزار میلیارد تومان از محل فروش داخلی گاز طبیعی سال 96 به حساب خزانه را انحرافی مالی دانست و گفت: باید نسبت به بازگرداندن اموال به بیت‌المال اقدام شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201902109548736949.jpg انحرافات,فروش,داخلی,گاز,طبیعی,سال,96,قابل,پیگیری,است Icana

حبیب‌الله کشت‌زر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه 9 نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور در رابطه با اینکه طبق گزارش تفریغ بودجه سال 96 رئیس دیوان محاسبات در صحن علنی مجلس مبنی بر اینکه 16هزار میلیارد تومان از محل فروش داخلی گاز طبیعی به حساب خزانه واریز نشده است، گفت: اگرچه موارد مرتبط با کمیسیون انرژی از گزارش تفریغ هنوز در این کمیسیون قرائت و بررسی نشده است اما  این گزارش انحرافات بسیاری داشت که ازجمله آن واریز نشدن  16هزار میلیارد تومان از محل فروش داخلی گاز طبیعی به حساب خزانه است.

گزارش دیوان حاکی از عملکرد نه‌چندان مناسب بودجه‌ای دستگاه‌ها در حوزه فروش گاز است

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش دیوان محاسبات قابل بررسی است، ادامه داد: گزارش دیوان حاکی از عملکرد نه‌چندان مناسب بودجه‌ای دستگاه‌ها به ویژه در حوزه فروش گاز است.

باید نسبت به بازگرداندن اموال ملت به بیت‌المال اقدام شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند پرونده این تخلف در دیوان محاسبات تشکیل شده و یک نسخه از آن جهت رسیدگی به قوه‌قضائیه ارجاع شده است اما ضروری است برای پاسداری از منافع ملت ایران، نسبت به رسیدگی جدی و بازگرداندن اموال ملت به بیت‌المال اقدام شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، میزان صادرات نفت‌خام در سال۹۶ حدود ۲میلیون و ۱۱۰ هزار بشکه در روز با درآمدی بالغ بر ۱۴۱هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان و میزان صادرات میعانات گازی حدود ۴۳۰ هزار بشکه در روز با درآمدی بالغ بر ۳۰ هزار و ۶میلیارد تومان بوده است.

براساس گزارش عادل آذر در صحن علنی در سال ۹۶ مقدار نفت خام تولیدی با احتساب موجودی اول دوره معادل یک میلیارد و ۴۵۱میلیون بشکه و مقدار میعانات گازی تولیدی با احتساب موجودی اول دوره معادل ۲۵۸میلیون بشکه بوده است.

از نفت خام تولیدی و موجودی ابتدای دوره، مقدار ۷۷۲میلیون بشکه صادر و ۶۱۹میلیون بشکه تحویل پالایشگاه‌ها شده است، همچنین از میعانات گازی تولیدی و موجودی ابتدای دوره، مقدار ۱۵۷میلیون بشکه صادر و ۹۴میلیون بشکه تحویل پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها گردیده و یا در بورس انرژی عرضه شده است، براساس گزارش دیوان محاسبات کل کشور، مازاد وجوه حاصل از صادرات گاز طبیعی نسبت به واردات، بالغ بر یک میلیارد و ۶۲۸ میلیون دلار است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000