هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سعیدی با اشاره به حضور موفق بانوان در جشنواره فیلم فجر:

حضور بانوان در عرصه‌های مختلف هنری را از دستاوردهای انقلاب بدانیم

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور موفقیت آمیز بانوان در جشنواره فیلم فجر امسال، حضور بانوان در عرصه‌های محتلف هنری از جمله سینما، موسیقی و تئاتر را از دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی برشمرد.
یکشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 14:04
حضور بانوان در عرصه‌های مختلف هنری را از دستاوردهای انقلاب بدانیم عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور موفقیت آمیز بانوان در جشنواره فیلم فجر امسال، حضور بانوان در عرصه‌های محتلف هنری از جمله سینما، موسیقی و تئاتر را از دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی برشمرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201807109637469325.jpg حضور,بانوان,در,عرصه‌های,مختلف,هنری,را,از,دستاوردهای,انقلاب,بدانیم Icana

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور موفق بانوان در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، عنوان کرد: یکی از دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی همین حضور موفق بانوان در عرصه‌های محتلف فرهنگی و هنری بوده و ما از این دست بانوان در کشورمان به هیچ عنوان کم نداریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرکجا عرصه برای حضور بانوان فراهم بوده، آن‌ها استعدادهای خود را به بهترین نحو به ویژه در بخش فرهنگ و هنر به نمایش گذاشته‌اند، افزود: همین که امسال جشنواره فیلم فجر میزبان آثار هفت فیلمساز زن در کنار  دو تهیه‌کننده و سه داور زن در این رویداد حضور دارند، بیانگر این است که اگر عرصه برای فعالیت بانوان فراهم باشد، آن‌ها می‌توانند سینمای ایران را رشد و به جایگاه اصلی خود برسانند.

وی با تأکید بر اینکه کشور ما از این دست بانوان کم ندارد، ادامه داد: بسیاری از بانوان توانمند که حتی اسمی از آنان برده نمی‌شود، بعضاً به دلیل فراهم نبودن زمینه حضورشان هیچ گاه شناخته نمی‎‌شوند و این شرایط نه فقط در مرکز بلکه باید در استان‌ها و مناطق مرزی کشور نیز فراهم شود تا از چنین استعدادهایی به بهترین نحو استفاده شود.

جشنواره امسال با وجود تبلیغات منفی کیفی‌تر از سال‌های گذشته بوده است

سعیدی با یادآوری اینکه بعضاً فیلم سازان در آثار خود نکاتی را متذکر می‎‌شوند که دانستن و آگاهی نسبت آن پدیده برای جامعه و افرادی که در این جامعه تصمیم ساز هستند، ضرورت دارد؛ گفت: جشنواره امسال با وجود همه تبلیغات منفی و فشارهای اقتصادی که در اطراف آن وجود داشت اما پربار بوده و حتی نسبت به سال‌های گذشته از لحاظ کیفی میزبان آثار بهتری بوده است.

وقت آن رسیده زمینه حضور بیشتر بانوان در عرصه موسیقی نیز فراهم شود

سخنگوی فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: جشنواره امسال فجر نشان داد که وقت آن رسیده که زمینه را برای حضور بانوان در عرصه‌های مختلف هنر از جمله موسیقی، شعر و نقاشی بیشتر باز شود تا آن‌ها بتوانند در این عرصه‌ها نیز هنر خود را به نمایش بگذارند.

وی افزود: این حضور بانوان در عرصه‎‌های مختلف هنری نباید معطوف و محدود به جشنواره فجر انقلاب شود و باید در طول سال با سیاستگذاری‌های وزارت فرهنگ و ارساد اسلامی تداوم یابد.

حضور بانوان در عرصه‌های هنری تبلیغات علیه زنان در نظام جمهوری اسلامی را خنثی می‌کند

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به تأثیر بین المللی حضور هنرمندان خانم در عرصه‌های مختلف، این موضوع را یکی از مسائلی برشمرد که دشمنان ایران و انقلاب همواره بر آن مانور داده‌اند و این حضور گسترده می‌تواند خلاف این تبلیغات را به اثبات برساند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000