هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
40 سالگی انقلاب؛

انقلاب ایران موجب شکل‌گیری جریان مقاومت در منطقه خاورمیانه شد

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تاثیرگذاری بر دیگر ملت ها و انقلاب ها از دستاوردهای سیاست خارجی انقلاب ایران محسوب می شود که شکل گیری و تقویت جریان مقاومت نمونه این مهم است.
یکشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 00:16
انقلاب ایران موجب شکل‌گیری جریان مقاومت در منطقه خاورمیانه شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تاثیرگذاری بر دیگر ملت ها و انقلاب ها از دستاوردهای سیاست خارجی انقلاب ایران محسوب می شود که شکل گیری و تقویت جریان مقاومت نمونه این مهم است. http://cdn.icana.ir/d/019/201805108841940023.jpg انقلاب,ایران,موجب,شکل‌گیری,جریان,مقاومت,در,منطقه,خاورمیانه,شد Icana

ابوالفضل حسن بیکی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی، گفت: در دوره پهلوی دین را از سیاست جدا می دانستند و همچنین برای مردم در عرصه حکومت داری جایگاهی قائل نبودند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با تاکید بر شعار انقلاب برای خداوند و لزوم حضور مردم برای تحقق این امر بر خلاف رویه گذشته گام برداشت، اظهار کرد: در واقع انقلاب اسلامی نشان داد که دین در همه امور زندگی انسان ها نقش پررنگی دارد و نمی توان آن را از سیاست جدا کرد.

وی با اشاره به اینکه تاثیرگذاری بر دیگر ملت ها و انقلاب ها از دیگر دستاوردهای سیاست خارجی انقلاب ایران محسوب می شود، ادامه داد: امروزه شاهد شکل گیری جریان مقاومت اسلامی در کشورهای مختلف هستیم و همین امر زمینه هراس اسرائیلی ها و همپیمانانشان را فراهم کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که توسعه‌ نفوذ کشور در منطقه وسیع غرب آسیا و شمال آفریقا از دستاوردهای مهم سیاسی بعد از انقلاب است، تصریح کرد: در گذشته نیز ایران در آفریقا و سایر مناطق حضور داشت اما حضور بر مبنای سیاست های آمریکایی ها بود و صرفا دستاورد مثبتی به همراه نداشت.

حسن بیکی اعتقاد دارد انقلاب اسلامی ایران موجب شکست نظام مارکسیستی در دنیا شد و این امر مأیوس شدن از لیبرالیزم غربی، لیبرال دموکراسی غرب و حتی اقتصاد کاپیتالیستی را رقم زده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بی‌اعتباری نظام دو قطبی حاکم بر نظام بین الملل از سوی انقلاب اسلامی انجام شده است، خاطرنشان کرد: آشکار کردن ظلم مستکبران در ایجاد داعش و پشتیبانی مالی و اطلاعاتی از آن، رسوا کردن ادعاهای حقوق بشری، رسوا کردن ظلم غربی ها به فلسطینیان و مردم یمن و غیره از مصداق های این مهم مسحوب می شود./

  • بیشتر بخوانید؛

استقلال سیاسی ایران حاصل عدم سرسپردگی به غرب است

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000