هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کرد:

محدودیت 20 کیلومتری طرح پیله‌وی حذف شود

سرویس اجتماعی
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس گفت: کارت الکترونیک پیله‌وری باید به همه مردم استان‌های مرزی داده شود و محدودیت 20 کیلومتری آن حذف شود.
سه‌شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 08:12
محدودیت 20 کیلومتری طرح پیله‌وی حذف شود عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس گفت: کارت الکترونیک پیله‌وری باید به همه مردم استان‌های مرزی داده شود و محدودیت 20 کیلومتری آن حذف شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201703107346717487.jpg محدودیت,20,کیلومتری,طرح,پیله‌وی,حذف,شود Icana

علی کرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، در خصوص وضعیت کارت‌های‌ اعتباری پیله‌وری گفت: مرزنشینان، نگهبانان واقعی این سرزمین هستند، مرزنشینان با غیرت در طول تاریخ اثبات کردند که هم در مقابل تهاجمات فیزیکی، فکری و هم قهر طبیعت استقامت می‌کنند، پس نسبت به مناطق دیگر حق بیشتری بر گردن نظام، جمهوریت و تمامیت ارزی کشور دارند.

حق مرزنشینان از درآمد ملی بیشتر است

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه حق و سهم مرزنشینان باید از نفت ملی، درآمد ملی و اقتصاد ملی بیشتر باشد افزود: نفس تفکر دولت در خصوص ارائه کارت اعتباری در بحث سوخت، درآمد و بهبود وضعیت اقتصاد مرزداران، مرزبانان و مرزنشینان بسیار خوب بود. اما اشکالات طرح‌ها تا زمانی که به صورت کامل اجرایی نشده‌اند مشخص نمی‌شود و بقول معروف انشاء نا‌نوشته بی‌غلط است.

طرح پیله‌وری نیازمند اصلاح جدی است

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بی‌تردید ماهیت ارائه کارت الکترونیک مرزنشینان و کارت پیله‌وری عالی ا‌ست هر چند مبلغ واریزی کافی نیست اما ماهیت این کار درست است. در حال حاضر این انشاء روی کاغذ آورده شده و غلط‌های بسیاری زیادی در آن وجود دارد که نیازمند اصلاح جدی است.

محدودیت 20 کیلومتری طرح پیله‌وی حذف شود

کرد با بیان اینکه این طرح کارت الکترونیک مرزنشینان باید توسعه پیدا کند تصریح کرد: طرح کارت اعتباری پیله‌وری باید به همه روستاهای استان مرزی داده شود و محدودیت 20 کیلومتری حذف شود، در غیر این صورت تکلیف روستای که در 21 کیلومتری مرز واقع شده است،چیست؟ یکی از ایرادات بزرگ این طرح محدودیت کیلومتری آن است و باید یک استان مرزی تحت پوشش این طرح قرار بگیرد ولو اینکه یک روستا، دهستانی 100 کیلومتر از مرز فاصله داشته باشد. چرا که مشکلات گرد غبار، ریزگرد‌ها و حمله دشمنان را همه مردم یک استان تحمل می‌کنند.

حق بدی آب و هوا برای تمام استان باشد نه یک منطقه خاص

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: از مسولان مربوطه درخواست دارم برای ارائه کارت پیله‌وری و کارت مرزی و کارت سوخت کل استان مرزی را  لحاظ کنند. حتی در کارت‌ها و حکم‌های استخدامی نیز اجحاف بزرگی وجود دارد چرا که تنها شهر‌های نزدیک به مرز حق مرزی، سختی شرایط کار و آب و هوا  را دریافت می‌کنند. متاسفانه یک دهستان مرزی را غیر برخوردار و تمام استان را برخوردار می‌نامند، در صورتی که طرح منطقی این است که اگر شرایط بدی آب و هوا و مشکلات رفاهی برای یکی از مناطق استان‌های مرزی دیده می‌شود همه‌ی آن استان را شامل شود.

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: مدیریت جمهوری اسلامی باید بر مبنی ایمان، شهامت و شجاعت باشد، مدیر جمهوری اسلامی نباید از ناراحتی برخی از افراد در اجرای کامل طرح‌ها هراس داشته باشد تا ظلمی به قشر آسیب پذیر، عشایر، زاغه نشین، مستضعف و کم درآمد وارد نشود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط